РелігіяХристиянські новини

Відбулася Всесвітня конференція баптистських жінок на тему «Життя»

7 липня 2021 року в рамках 22-го конгресу Всесвітнього Альянсу Баптистів відбулася Всесвітня конференція баптистських жінок на тему «Життя». За основу організатори взяли вірш з Євангеліє від Івана 10:10 «…Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали».

Захід проходив через онлайн-платформу ZOOM.  У цьому великому міжнародному спілкуванні взяли участь близько тисячі жінок, які представляли континентальні й національні союзи, церкви й жіночі організації, а також різноманітні церковні служіння.

Мета конференції: бачити жінок у всьому світі гідними й процвітаючими у своїх будинках, церквах і суспільстві. А ще допомога жінкам у процвітанні завдяки спілкуванню і ресурсам.

Джерело: baptist.org.ru

На церемонії відкриття конференції учасниць тепло привітав генеральний секретар Світового Альянсу Баптистів доктор Елайжа Браун. Пролунала пісня, присвячена цій знаменній події. Програма конференції включала: прославляння Господа в молитвах і співах; презентації континентальних союзів; національні танці та постановки; хвилюючі розповіді учасниць про те, як Христос змінив їхнє життя і закликав до служіння; чудові відео про різноманітні служіння жінок, в тому числі й в умовах пандемії COVID-19.

Жінки з різних континентів у своїх доповідях розкривали тему конференції «Життя з надлишком» і Божий задум для жінок. Цей час супроводжувалася дискусіями й роботою в тематичних групах. Сильне враження на учасниць справили слова доктора Джини Стьюард (США) на тему «Дочка Авраама» (Євангеліє Від Луки 13:10-17).

Наведемо уривок з її роздумів.

«Якщо ми уважно подивимося на коментарі начальника синагоги, то зрозуміємо, що він не бачить в потребі цієї жінки надзвичайної ситуації. На його думку, зцілення жінки може почекати. Ось чому він сказав, що у жінки є шість днів на те, щоб розібратися зі своїм становищем.

Ісус зцілив її, хоча вона і не просила Його про втручання. Його міркування були досить прості й містяться у віршах 15 і 16: “Лицеміре, хіба ж не відв’язує кожен із вас у суботу свого вола чи осла від ясел, і не веде напоїти? Чи ж цю дочку Авраамову, яку сатана був зв’язав вісімнадцять ось років, не належить звільнити її суботнього дня від цих пут?”.

Досить незвичним було те, що Ісус зцілив цю жінку в суботу у синагозі перед начальником синагоги. Ще більш незвичним було те, що Ісус назвав її “дочкою Авраама”. Цей термін не зустрічається в попередній юдейській літературі. У раввінському вченні не було жінки, яку б називали “дочкою Авраама”. Єврейські чоловіки часто називали себе “синами Авраама”, але ніколи жінок не називали “дочками Авраама”. Всі знали, що жінки не були спадкоємцями Авраама на відміну від чоловіків. Але Ісус назвав цю безіменну жінку дочкою Авраама.

Слова “дочка Авраама” призначалися для того, щоб донести до керівників синагоги послання, яке звучить приблизно так: крім всіх інших причин, за якими ви повинні більше піклуватися про страждаючу людину, ніж про спраглого вола, служить той факт, що ця жінка є співспадкоємницею благословення, обіцяного Аврааму. Ви говорите: “Ми – діти Авраама” і пишаєтеся цим. Що ж, вона теж дитя Авраама. Ви ховаєтеся від застережень Івана Хрестителя, кажучи: “Батько наш Авраам”. Що ж, у неї теж є батько Авраам.

Таким чином, послання Ісуса начальнику синагоги було посланням не тільки про дотримання суботи й про їх лицемірство, а й про те, що чоловіки й жінки повинні ставитися один до одного як співспадкоємці Божих обітниць.

Назвати цю жінку дочкою Авраама значить зробити її повноправним членом ізраїльського народу з рівним становищем перед Богом, що дає їй певні права і переваги. Насправді Ісус мав на увазі, що ця жінка, згорблена вісімнадцять років, має право на зцілення і звільнення, тому що вона дочка Авраама».

Виступи основних доповідачок конференції будуть поміщені на сторінці відділу жіночого служіння «Перлина».

Читайте також:

Церемонія закриття конференції була надзвичайно барвистою, що зображала мозаїку служіння Господу, відмінності культури, багатонаціональний і етнічний склад учасниць.

На закінчення виступила президент Всесвітнього Альянсу Баптистських жінок Карен Вілсон (Австралія) із закликом до учасниць жити незвичайним повним життям жінок, врятованих Христом і покликаних Їм до служіння. Спілкування закінчилося вдячною молитвою, яку здійснила Морін Шарп, виконавчий директор Всесвітнього Баптистського Альянсу жінок.

«Спілкування перед лицем Господа підкріплює наш дух! Слава Господу за всесвітнє спілкування сестер по вірі!», – написано на сайті РС ЄХБ.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button