УкраїнаХристиянські новини

В Україні найнижчий коефіцієнт народжуваності в Європі – держстат

Дані свідчать: за останні п’ять років народжуваність в Україні скоротилася на 40%, але 2019 став катастрофою. За сумарним коефіцієнтом народжуваності ми посідаємо останнє місце в Європі, розділяючи його з Іспанією та Боснією.
В 2019 він становив 1,22 й має тенденцію на зниження. Схоже, 2020 рік повторить антирекорд початку 00-х років, коли коефіцієнт опускався майже до одиниці.
Демографічна ситуація в Україні є катастрофічною — населення старіє і невпинно зменшується. Найгірша ситуація в селах — вони фактично вимирають, як фізично, так і морально: молодь, якої там і так мало, втікає в міста, а та, що залишається — спивається..

Українці вимирають – ось найголовніша проблема на ряду з війною за територію. Якщо не вживати заходів на підтримку молодих сімей, то вже через десяток років ми помітимо, що знищили самих себе.

Стрімке скорочення населення — це прямий наслідок значного перевищення смертності над народжуваністю. Вперше після Другої світової війни смертність в Україні перевищила народжуваність удвічі: на 149 тис. 549 народжених за пів року немовлят припало 304 тис. 330 смертей!..
І, за прогнозами спеціалістів, така тенденція ще довго лишатиметься, адже в репродуктивний вік входять юнаки та дівчата, народжені у 1998-2003 роках, а це був період із найнижчою народжуваністю в українській історії.
При збереженні поточного коефіцієнта народжуваності й у другому півріччі цього року, він становитиме мінімальні за всю історію України 7,2 на 1 тис. осіб, а це найнижчий показник у світі, за винятком князівства Монако.
Нажаль в уряді і загалом у владі не простежується якісь кроки у подоланні цієї кризи. Замість того, щоб шукати способи як зберегти народжуваність, і сприяти добробуту сімей влада ініціює закони, які навпаки принесуть ще більші проблеми. Ратифікація Стамбульської конвенції це ще один крок до зменшення населення України.
На думку Турчинова, одним з інструментів захисту сім’ї і сімейних цінностей може стати створення державної установи, яка буде займатися цими питаннями.
“Розвиток і захист інституту сім’ї повинні стати пріоритетом державної політики і ключовою складовою стратегії національної безпеки України”, – сказав Турчинов.
В Україні найнижчий коефіцієнт народжуваності в Європі – держстат

Джерело: Держстат

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button