війна

В результаті вторгнення Росії відомо про близько 400 зґвалтованих людей – Денісова

Уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що в Україні за два тижні російські окупанти зґвалтували близько 400 дітей та дорослих. При цьому вважаються зниклими безвісти понад 16 тисяч українців.

Джерело: tmcinfo.com.ua

За її словами, про 400 жертв сексуального насильства стало відомо завдяки гарячій лінії психологічної підтримки, яку започаткував Офіс Омбудсмана спільно з ЮНІСЕФ. Інформація про кількість страшних випадків зафіксована у період з 1 по 14 квітня.

При цьому всі жертви сексуального насильства, які зверталися на лінію, захотіли надати свідчення слідчим органам. Люди телефонують не тільки зі звільнених територій, а й з окупованих, коли там поновлюється зв’язок.

Уповноважена зауважила, психологи зустрічалися з жертвами побутового насильства, але те, що робили російські солдати з нашими жінками, дівчатами, дітьми, літніми людьми, чоловіками, було в сотні разів жорстокіше.

Денісова розповіла, що керівник проєкту їй каже: «Розумієте, постраждалі коли телефонують, у них або агресія відносно нас, що “ви також винні, що нас зґвалтували”. Або вони говорять: “Я не заслуговую на ваш час”». І те, й інше – це ж страшне, наголосила посадовиця і зазначила, що потім постраждалі пам’ятають тільки початок трагедії й кінець. А от ту частину, щоб розповісти про те, що відбувалося, – на це потрібен час».

Омбудсмен згадала свідчення з Херсонської області, коли там не тільки сексуальне насильство відбулося. Одна дівчина розповіла, як у батька відрізали руки на її очах. Батько помер від ран. І таких свідчень багато, підкреслила Денісова.

Відомо, що ґвалтівниками частіше є молоді люди 20-25 років і насильства відбуваються тільки публічно. Вони ґвалтують і кричать: «Бачиш? Так буде з кожною нацистською шльондрою».

Людмила Денісова вважає це геноцидом. А ще в результаті насильства 11-річна дитина не захотіла жити. «Матір зателефонувала: “Що робити?” Тому що вона вважає себе винною в тому, що не послухала матір. Мама їй заборонила виходити, це в Гостомелі, а вона хотіла матусі зробити щось таке тепле: нарвати квітів. І тут – цей ґвалтівник. І вона пам’ятає тільки початок, а потім нічого не пам’ятає, тільки коли її вже повалили на землю. І плаче».

Окрім того, омбудсмен розповіла, що війська РФ почали спалювати тіла українців, аби сховати сліди своїх злочинів: «Нас же в Маріуполі нема. Але зателефонували люди й кажуть: у нас 12 осіб вийшли на вулицю і досі не прийшли, якийсь невідомий запах. А потім вони зняли крематорій – як заїжджає установка, і там люди на неї навалені».

Вже понад 16 тисяч українців вважаються зниклими безвісти: військових – дві тисячі, всі інші – цивільні. Чверть з них – це маріупольці. Частину примусово вивозять на територію Росії, повідомила вона.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button