СвітХристиянські новини

Багато користувачів залишають Facebook та Twitter і йдуть до альтернативних майданчиків

Президенту США Дональду Трампу Facebook, Instagram і Twitter закрив доступ до його власних акаунтів. Це призводить до того, що багато користувачів йдуть з Facebook та Twitter до інших альтернативних майданчиків. Повідомляє рух «Всі разом!».

На думку руху, закриття доступу Трампу до його майданчиків, це абсолютно безпрецедентний крок, який вкотре продемонстрував: корпорації все більше визначають політику. Особливо ситуація загострилася саме у період американської президентської виборчої кампанії 2020 року.

Все це призводить до того, що багато користувачів йдуть з Facebook та Twitter через політику цензури у цих соціальних мережах: Telegram, Parler та GAB (аналог Twitter), Rumble (аналог YouTube), MeWe (аналог Facebook).

Згадані соцмережі обіцяють надавати всім рівні можливості висловлюватися і не цензурувати своїх користувачів за ідеї. Наприклад, у MeWe наголосили, що не будуть видаляти «усе підряд з різних політичних причин».

У своїх керівних принципах спільноти Parler зазначає, що не приймає рішення про те, що буде «вилучено або відфільтровано, чи чий обліковий запис буде видалено». На відміну від Facebook, альтернативні соцмережі наголошують на важливості забезпечення свободи слова та демократичних принципів.

Facebook та його заборони

Контент у Facebook почали обмежувати, ще коли цю соцмережу заснували у 2004 році. На початку це стосувалося загальновизнаних норм, пов’язаних з моральним аспектом: наприклад, зображення оголених тіл або повідомлення із запереченням Голокосту. Але з ростом впливу мережі, заборони поширювалися на більшу кількість питань.

У 2015 році Facebook заборонив словесно описувати інтимну близькість і публікувати фотографії голих сідниць і зображення жіночих грудей. За три роки правила користування мережею були оновлені та введені нові приписи для обговорення теми сексу.

За словами топменеджменту Фейсбуку, нові правила покликані обмежити сексуальну експлуатацію дорослих людей. Проте, якщо людина скаже, що він гомосексуаліст, повідомлення не видалять. А якщо чоловік опублікує пост із захопленням від краси жіночого тіла, то є ймовірність що публікацію заблокують.

У 2017 році The Guardian опублікувала внутрішні правила Facebook щодо модерування сторінок. Там є близько ста інструкцій, які вщент заповнені подвійними стандартами. Наприклад, відео із насильством над дітьми не видаляють, якщо в роликах немає сексуального підтексту або садистських аспектів. А питання наявності в ролику подібних аспектів вирішує модератор на власний розсуд.

У 2018 році Facebook опублікував нові правила. Це 27 сторінок «Стандартів спільноти» − замість однієї сторінки, яка була на старті роботи мережі. В керівних принципах описані численні теми, що включає мову ворожнечі, дезінформацію тощо. У випадку, якщо будуть порушені стандарти − сторінку заблокують, а контент видалять. Тоді все частіше під критерій «мова ворожнечі» стали потрапляти публікації та сторінки, де критикується ЛГБТ-рух, а тому – блокувалися і видалялися.

Багато користувачів залишають Facebook та Twitter і йдуть до альтернативних майданчиків

У березні 2019 Facebook заявив, що блокуватиме пропаганду «білого націоналізму». Зазначимо, що раніше мережа дозволяла такий контент, тому що вважала його прийнятною формою вираження поглядів. Однак після того, як компанія протягом трьох місяців консультувалася з «членами громадянського суспільства», вона дійшла до висновку, що ці явища не відрізняються від поняття переваги білої раси над іншими.

Нові стандарти спільноти дозволяють видаляти будь-який пост, що дає можливість мережі цензурувати контент.

Читайте також:

Цензура із політичним контекстом

У червні 2020 Facebook заблокував акаунти та групи, представники яких виступили за законне придушення хвилі протестів лівих радикалів Black Lives Matter. У той самий час адміністрація Facebook заблокувала акаунти відомих правих блогерів – Алекса Джонса, Майло Яннопулос і Луї Фаррахана – в рамках боротьби з риторикою ненависті.

До того ж був вилучений акаунт правої групи Proud Boys, що підтримує Дональда Трампа. В тому числі на платформі YouTube був заблокований канал видання Rebel Media відомого американського журналіста і патріота Гевіна Макіннеса.

Також Twitter маркував пости президента США Дональда Трампа як такі, що не відповідають дійсності. З Facebook та Twitter була видалена серія публікацій передвиборчого штабу Президента Трампа. У цих публікаціях Трамп писав про намір внести рух «антифа» у реєстр терористичних організацій. Він стверджував, що радикальні ліві угруповання причетні до заворушень в деяких штатах країни. Таким чином технологічні гіганти відверто долучилися до BLM руху та невмотивованої цензури більшості висловлювань Трампа.

Багато користувачів залишають Facebook та Twitter і йдуть до альтернативних майданчиків Багато користувачів залишають Facebook та Twitter і йдуть до альтернативних майданчиків

Також відомо, що Twitter та Facebook видаляли всі посилання на розслідування про родину Байден, зроблене виданням New York Post. Чому так відбувається, Конгрес США спробував дізнатися в інтернет-магнатів.

Цукерберг і Дорсі «на килимі» у Конгресі

Формально збиралися обговорити застарілий «Акт про дотримання пристойності в Інтернеті», прийнятий багато років тому, коли соцмереж ще не існувало. Де-факто їх викликали на килим, щоб поговорити про цензуру в інтернеті. У засіданні Конгресу навесні 2018 року взяли участь голова Twitter Джек Дорсі, голова Google Сундар Пічаї, а також глава Facebook Марк Цукерберг.

Багато користувачів залишають Facebook та Twitter і йдуть до альтернативних майданчиків

На засіданні розглядалося питання етики у сфері комунікацій. Демократів не влаштовує відсутність відповідальності керівництва соцмереж за розміщення неправдивої інформації, в тому числі політичної реклами. А представники республіканської партії, своєю чергою, обурені відсутністю плюралізму думок в опублікованому в соцмережах контенті. На їхню думку, сервіси вводять агресивну цензуру щодо матеріалів з підтримкою консервативного світогляду.

Пізніше Президент Трамп виступив з ініціативою, яка дозволяє регуляторам залучати соцмережі до відповідальності за дії, які можуть бути розцінені як обмеження свободи – наприклад, видалення постів, коментарів або блокування акаунтів.

«Ми не можемо дозволити, щоб в країні, в якій завжди цінувалася свобода слова, обмежене число онлайн-платформ вручну вибирали слова, якими американці можуть обмінюватися в інтернеті. Ця практика є антиамериканською та антидемократичною. Коли великі впливові компанії піддають цензурі думки, з якими вони не згодні, вони виявляють небезпечну владу. Вони перестають функціонувати як вітрини думок і оголошень, і повинні розглядатися як творці контенту і нести за це відповідальність», − пояснював свою логіку Трамп.

Таким чином, за словами руху «Всі разом!», соціальні медіагіганти стають все більше схожими на платформи для просування лівих ліберальних ідей та політичного протистояння, де вже немає місця свободі висловлень та іншим постулатам демократичного суспільства.

Тому бурхливий розвиток альтернативних майданчиків стає ознакою часу. Платформи, які гарантуватимуть якісний сервіс, рівність і свободу, здобуватимуть все більшу підтримку від користувачів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button