Релігія

Українська влада ввела санкції проти 22 представників РПЦ. У списку є єпископ РОСХВЄ Сергій Ряховський

Рада національної безпеки України ввела санкції проти 22 представників Російської православної церкви. В списку, зокрема, є єпископ Російського союзу християн віри євангельської (п’ятдесятників, РОСХВЄ) Сергій Раховський.

Джерело: invictory.org

Президент України Володимир Зеленський заявив, що «рішення РНБО стосується нашої духовної незалежності, яку ми посилюємо та посилюватимемо».

Також голова держави наголосив, що проти 22 громадян Росії введено санкції. Вони, за словами Зеленського, «прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику».

Зазначається, що у списку, зокрема, є племінник патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) Михайло Гундяєв та єпископ Російського союзу християн віри євангельської Сергій Раховський.

Крім того, Ряховський – член Громадської палати Російської Федерації, член Ради із взаємодії з релігійними об’єднаннями при Президентові РФ (входить до Комітету з питань гармонізації міжнаціональних та міжрелігійних відносин), співголова Консультативної Ради Глав Протестантських Церков Росії, пастор «Церкви Божої в Царицино».

Відомо, що Президент Володимир Путін завжди запрошує очільника п’ятдесятників Росії на регулярні зустрічі з релігійними лідерами, повідомляє CNE.news.

Українська влада ввела санкції проти 22 представників РПЦ. У списку є єпископ РОСХВЄ Сергій Ряховський
Листопад 2019 року. Фото EPA, Євгенія Новоженіна

Протестантський єпископ є одним з облич усього євангельського руху в Росії. Але, за словами Зеленського, Ряховський «публічно підтримує та виправдовує війну РФ проти України», тому його внесли до списку санкцій.

Голова РОСХВЄ відомий своїм російським патріотизмом. Він ніколи не засуджував вторгнення в Україну, підтримує дії Росії проти України та робив гучні заяви.

Незабаром після нападу Сергій Ряховський розповів про «фашизм і нацизм у 21 столітті» в контексті війни в Україні. Через це церкви «Світ життя» в Україні дистанціювались від мережі, яку він очолює.

Виступ єпископа на круглому столі «Світові традиційні релігії проти ідеології нацизму і фашизму в XXI столітті» в Держдумі Російської Федерації сколихнув християнську спільноту.

Після цього із відкритою заявою виступив до Ряховського засновник служіння «Будинок на скелі» пастор Денис Подорожний та російський єпископ Віталій Коган.

Також Сергій Раховський розповів «РИА Новости» про те, що РОСХВЄ готується до «освоєння» церков в Україні, говорячи про захоплені території.

П’ятдесятницька спілка України засудила діяльність голови РОСХВЄ Сергія Раховського.

Релігієзнавець Роман Лункін написав у Facebook:

«Випадок протестантського єпископа Сергія Раховського все ж таки унікальний. Майже всі пастори в Росії намагаються говорити або виключно проукраїнське, як баптист Юрій Сипко, або з жирним натяком на антивоєнне, як пастор Альберт Раткін, або нічого не говорити, або так, що до кінця позиція незрозуміла, як єпископ Едуард Грабовенко чи голова Спілки баптистів Петро Міцкевич. У нинішній ситуації це мистецтво».

Також релігієзнавець зазначив:

«Боюсь, що у єпископа Сергія Раховського не було альтернативи — він нагорі всієї протестантської спільноти перед владою. А на різних майданчиках та в Громадській палаті РФ проводилися минулого року дуже патріотичні заходи. Від них нікуди не втекти члену палати та члену президентської ради».

На сайті РОСХВЕ опублікована офіційна відповідь Сергія Раховського з приводу санкцій.

Читайте також:

«Зі смутком я спостерігаю як політики, насамперед українські, за підтримки низки своїх колег з інших країн, продовжують роздмухувати пожежу братовбивчого конфлікту, яка відбувається на територіях України та Донбасу. Весь цей список санкцій виглядає дивно і безглуздо. Єдина його мета – додати ще трохи ненависті, зазначити ще одну групу людей і сказати: “ось вони у всьому винні”».

Щодо глави РПЦ патріарха Кирила, то українські санкції діють з жовтня 2022 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button