Світ

Ескалація насильства проти християн: Індійські єпископи закликають ООН втрутитися в ситуацію в Індії та Пакистані

(КП) Рада католицьких єпископів штату Керала в Індії закликала Організацію Об’єднаних Націй до втручання на тлі ескалації антихристиянського насильства в пакистанській провінції Пенджаб і штаті Маніпур на північному сході Індії.

Джерело: christiantoday

У Пакистані нещодавно натовп напав на понад 80 християнських будинків і 19 церков у місті Джаранвала в провінції Пенджаб. Напади сталися 16 серпня після звинувачень в оскверненні копії Корану, священної книги ісламу.

Минулого тижня католицькі громади по всьому Пакистану відзначали Особливий день молитви на знак солідарності з жертвами.

KCBC опублікував заяву, в якій закликав ООН втрутитися на тлі повторюваного насильства проти християн в обох країнах, повідомляє Vatican News.

В індійському штаті Маніпур за останні три місяці насильство на релігійному ґрунті забрало близько 200 життів і змусило понад 50 000 людей покинути свої домівки.

Насильство в першу чергу спрямоване проти християн племінної етнічної групи кукі-зо. Сотні церков і християнських установ, включаючи школи, а також тисячі будинків були спалені і зруйновані екстремістами, що належать до громади мейтеїв, яка є переважно індуїстською.

Федеральний уряд Індії здебільшого зберігає мовчання з цього питання.

У своїй заяві KCBC зазначила, що християни все частіше стають мішенями заворушень і нападів натовпу в обох країнах.

Для християн Індії 2021 рік став “найжорстокішим роком” в історії країни: згідно зі звітом Об’єднаного християнського форуму, що базується в Нью-Делі, за цей рік було зафіксовано щонайменше 486 насильницьких інцидентів переслідування християн.

“Майже у всіх інцидентах, про які повідомлялося по всій Індії, натовпи самосудів, що складалися з релігійних екстремістів, або вривалися на молитовні зібрання, або обшукували людей, які, на їхню думку, були причетні до насильницького навернення в іншу віру”, – йдеться в повідомленні UCF.

УКФ пояснив високий рівень переслідувань християн “безкарністю”, через яку “такі натовпи злочинно погрожують, фізично нападають на людей під час молитви, перш ніж передати їх поліції за звинуваченнями в насильницькому наверненні”.

В Індії за перше півріччя цього року було зафіксовано 400 випадків цілеспрямованих нападів на християн, повідомили в УКФ. У 2022 році за той же період було зафіксовано 274. У звіті наголошується, що більшість нападів були пов’язані з неправдивими звинуваченнями в релігійному наверненні, що є кримінальним злочином в декількох індійських штатах.

Християни становлять близько 2,3% від 1,4 мільярда населення Індії і 1,5% в Пакистані, де більшість населення – мусульмани.

Насильство на релігійному ґрунті не є чимось новим для Пакистану.

У минулому звинувачення в богохульстві призводили до того, що натовпи вбивали звинувачених, зокрема, чоловіка зі Шрі-Ланки у 2019 році, а група спалила близько 60 будинків, що призвело до загибелі шістьох людей у Пенджабі у 2009 році.

Правозахисні групи давно критикують пакистанські закони про богохульство, вказуючи на їхнє зловживання в особистих цілях. За даними Центру соціальної справедливості, з 1987 року понад 2 000 людей були звинувачені в богохульстві, і щонайменше 88 були вбиті за цими звинуваченнями.

Це насильство послідувало за нещодавнім прийняттям законодавчим органом Пакистану двох законопроектів, які викликали занепокоєння серед християнських і громадських організацій. Закон про кримінальні закони (поправка) 2023 року посилює покарання за богохульство, в той час, як законопроект про Національну комісію у справах меншин 2023 року був визнаний недостатнім для захисту прав меншин.

Заборона на богохульство, яка не передбачає покарання неправдивого обвинувача або неправдивого свідка, була розширена у 1980-х роках за часів військового диктатора генерала Зія-уль-Хака. За даними The New York Times, британський уряд прийняв оригінальні закони наприкінці 19-го століття в колоніальну епоху, щоб утримати людей різних віросповідань від ворожнечі один з одним.

В останні роки відбулося кілька гучних випадків, які привернули міжнародну увагу до цієї проблеми.

“Прикро, що більшість населення Пакистану нападає на християнську меншину на основі необґрунтованих звинувачень”, – сказав у своїй заяві речник KCBC о. Джейкоб Г. Палаккаппіллі (Jacob G. Palakkappilly).

О. Палаккаппіллі попередив, що терористичні рухи живляться сектантством і суспільною поляризацією.

“Своїми ненависницькими кампаніями вони сіють заворушення, які змушують мільйони людей тікати, тому що вони відчувають себе в небезпеці”, – сказав він.

Читайте також:

Заява ККСВС з’явилася в Міжнародний день пам’яті жертв актів насильства на основі релігії або переконань, який відзначається щорічно 22 серпня. Цей день був запроваджений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 2019 році на підтримку прав людини, пов’язаних зі свободою релігії.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button