Політика

Ухвалення нового закону про ЗМІ загрожує свободі слова та віросповідання

Верховна Рада України 13 грудня ухвалила законопроєкт про ЗМІ, який загрожує свободі слова та віросповідання. У ньому міститься вимога заборонити публічні негативні висловлювання про ЛГБТ. Його ухвалили на вимогу представників ЄС, не зважаючи на критику церкви та патріотичної громадськості.

Джерело: c4u.org.ua

Прийнятий законопроєкт містить положення про заборону «висловлювань, які підбурюють до дискримінації або гноблення осіб та їх груп за ознаками етнічного та соціального походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, інвалідності або іншою ознакою».

Питання включення норм щодо запобігання проявам дискримінації ЛГБТ не є випадковим і, звичайно, не другорядною технічною нормою, яка не відіграє важливої ролі в законопроєкті. У ході обговорень і дебатів різні депутати вносили поправки щодо виключення цієї вимоги з остаточного тексту закону, але всі варіанти були відхилені. У результаті можна зрозуміти, що політична воля для такого остаточного тексту закону була.

Поняття «дискримінація та утиски» дуже розпливчасті й можуть трактуватися по-різному. Водночас слід зазначити, що ЗМІ в Україні за останні роки стали дуже лояльними до ЛГБТ-тематики та гендерної пропаганди, тоді як церква та консервативні кола все частіше висвітлюються в негативному контексті.

Ухвалення нового закону про ЗМІ – це не лише суперечлива та надто ліберальна воля українських депутатів. Перш за все, йдеться про суверенітет і незалежність українців у прийнятті рішень. Голосування 13 грудня нагадує голосування за ратифікацію Стамбульської конвенції необхідністю «виконувати вимоги» єврочиновників, що викликає сумніви щодо його демократичності.

Законопроєкт не перший рік лобіювали представники Євросоюзу і зараз його легко просунули в умовах воєнного стану, коли протести неможливі, а значна частина людей, які могли б виступити проти, захищають нашу країну на фронті.

Документ про захист від «дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності» викличе страх і різкий осуд консервативних спікерів та публічних діячів, а тема гріховності одностатевих стосунків просто зникне з публічного простору, адже трактуватиметься як «дискримінація».

Читайте також: 

Як повідомляє Suspilne.media, документом пропонується запровадити регулювання онлайн-ЗМІ, діяльності блогерів та різних вебплатформ, таких як Netflix, Facebook тощо. Також передбачається розширення повноважень регулятора — Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Тепер законопроєкт про медіа має підписати президент України Володимир Зеленський.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Гадаю, що цей законопроєкт глава держави неодмінно підпише.
    Адже, судячи з усього, саме особисто він – на вимогу та під тиском чинників ЄС, також вітчизняних ліберально-гомофільних кіл – лобіює прийняття всіх відповідних законів. А особливо тих, які впроваджують і утверджують в Україні сумнозвісну гендерну ідеологію та ЛГБТ-збочення. Та водночас, по суті, обмежують свободу слова й віросповідання.
    Тобто все те, що необхідне для прийняття України до цієї “Гейропи”.
    Разом з тим тут, мабуть, варто молитися. Щоби коли, нарешті, війна завершиться нашою перемогою і воєнний стан буде скасований та значна частина наших захисників-героїв повернеться, то всі такі й подібні – ганебні содомитські закони в Україні обов’язково були переглянуті й належно відредаговані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button