РелігіяХристиянські новини

У центрі Києва будуватимуть мечеть на 5000 місць

Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере зробив скандальну заяву про наміри будівництва найбільшої в Україні мечеті в Печерському районі Києва. Проект буде профінансовано Турецькою Республікою. Одночасно мечеть зможе вмістити 5000 вірян, пише сайт “Всі разом“. 

«Україна — це дім для значної кількості мусульман, включно, звісно, з кримськими татарами. Особливо після 2014 року ми бачимо, що багато кримських татар мали переїхати, і в Києві живе значна спільнота. До нас звернулися з проханням про співпрацю і допомогу Україні та її мусульманській спільноті побудувати мечеть у Києві. Питання землі більшою мірою вирішено. Обговорення дизайну наразі триває», — сказав Гюльдере в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Наразі сторони ведуть обговорення дизайну мечеті. Наступним етапом буде запуск офіційної процедури затвердження проекту. Дипломат сподівається найближчим часом повідомити більше деталей про будівництво найбільшої мечеті в Україні.

Резидент Кабінету експертів, релігієзнавець Євген Савінський прокоментував політику релігійно-політичної експансії сусідньої держави в Україні. За словами експерта, Туреччина здавна мала і має виняткові власні геополітичні інтереси в чорноморському регіоні. Незалежно від того хто очолює Турецьку державу і сусідні країни. Намір перетворити храм Софії на діючу мечеть був цілком прогнозований. Варто лише було проаналізувати модель держави котру будує президент Ердоган. Надто її ставлення до релігії. І особливо до ісламу. Фактично іслам стає рушійною силою просування протурецької ідеології. Так само як православ’я стало засобом просування ідеології Кремля. Адже де-факто і Туреччина, і Російська Федерація залишились імперіями.
Будівництво мечеті в Києві був також прогнозований. Більше того, вперше такі розмови лунали ще в 2006 році коли почалося будівництво мечеті «Серце Чечні» в Грозному. Вона багато в чому наслідує відому «Блакитну мечеть» у Стамбулі. Цілком вірогідно, що і в Києві може бути так само.
Фактично Туреччина оголосила війну, поки що ідеологічну, насамперед РФ котра підтримуює в Україні такі структури як УПЦ, ІПЦ(Р), а також США, які надають підтримку Вселенському Патріархату.
Наслідки. На фоні складних стосунків представників багатьох християнських конфесій в Україні, котрі час від часу переходять в силовий варіант, поява сучасної мечеті з підготовленим і добре забезпеченим духовенством, здатна посилити вплив мусульманської спільноти в Україні. Іслам може стати суттєвим фактором не лише конфесійного життя України, але і політичного, і економічного.
Нагадаємо, в травні в Офісі Президента обіцяли створити робочу групу, яка опікуватиметься розв’язанням проблем кримських татар. Серед іншого, обговорювалося будівництво нової мечеті в Києві.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button