СвітХристиянські новини

У Польщі хочуть обмежити доступ до порнографії

Польські політики планують в першій половині наступного року ухвалити акт, яким обмежать доступ до порнографії для дітей і молоді. З відповідною ініціативою виступили прем’єр-міністр Матеуш Моравецький та міністр у справах сім’ї, праці та соціальної політики Марлена Малог. Ба більше, у правлячій партії “Право і справедливість” розраховують на консенсус всіх партій стосовно цієї пропозиції.

На урядовому рівні проблему доступу неповнолітніх до порнографії почали розглядати після публікації досліджень, проведених Інститутом інтегрованої профілактики, які виявила жахливі факти. Так, значна частина дітей у віці 14-16 років мала контакт із порнографічним контентом (до 60% хлопців та близько 20% дівчат). Також очільник уряду звернув увагу на ріст цієї невтішної тенденції та обов’язок політиків вжити заходів для боротьби з поширенням порнографії.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький зазначив, що “це дія, яка безумовно порушує емоційну діяльність, порушує сприйняття сексуальності, призводить до дуже серйозних емоційних дефіцитів та загроз у майбутньому, до загроз психічному здоров’ю сучасної молоді, а пізніше дорослих”. З огляду на попередні консервативні ініціативи правого уряду Польщі, ця пропозиція виглядає закономірною.
Звичайно, можна порадіти за поляків, що їх уряд переймається питаннями моралі й емоційного розвитку молоді. Однак є великі сумніви, що в Україні ситуація з переглядом неповнолітніми порнографічного контенту є кращою.
Як повідомляє BBC, цього року Україна залишилася в топ-20 держав з найбільшим трафіком порнографії. Це жахлива ситуація і критичних заяв не чути ні від політиків, ні від інших публічних персон. Натомість просімейні ініціативи знаходять чималий спротив (наприклад, введення варіативного курсу “Основи сім’ї”, попри підтримку і популярність у освітян, спричинило скандал у досить вузькому колі невдоволених батьків, який завершився скасуванням дозволу на викладання курсу).
Попри скандальність і непопулярність теми доступу дітей та молоді до порнографічного контенту, не можна залишити цю проблему без вирішення. Враховуючи дотичність проблеми до сфери моралі, Церква повинна також піднімати ці питання з однозначно негативною оцінкою доступності даного коненту для всіх, хто має доступ до інтернету.
Одночасно треба бути готовими до негативної оцінки боротьби з порнографією з боку ЗМІ. Чого варта лише критика колись чинної Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Медіа неодноразово висміювали та критикували Комісію саме за боротьбу з порнографією та іншим шкідливим й аморальним контентом в мережі. Та й загалом останнім часом можна помітити тенденцію поширення ідеї абсолютної приватності особистих вподобань та несприйняття в медіа критики аморального способу життя.
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Вочевидь, варто і у нас в Україні – у відповідних держструктурах – неодмінно розглянути й запровадити такі ж обмеження і, зокрема, для дітей та підлітків!
    А також. Дуже актуально й нагально, щоби ВР обов’язково ПОВЕРНУЛАСЯ до ПОВТОРНОГО читання й прийняття законопроєкту, який ЗАБОРОНЯЄ ПРОПАГАНДУ ГОМОСЕКСУАЛІЗМУ. А надто серед підростаючого покоління.
    Наскільки я пам’ятаю, така законодавча пропозиція пройшла ПЕРШЕ читання у ВР ще 7-го скликання: здається, у 2012 чи 2013 р. Але потім, будучи відправленою на доопрацювання, десь геть “загубилася” й “забулася”… :(

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button