Домашня » Новини » Парламентом прийняті законопроекти, які створюють перепони для діяльності релігійної спільноти

Парламентом прийняті законопроекти, які створюють перепони для діяльності релігійної спільноти

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Парламент проголосував 3 жовтня за два законопроекти у другому читанні та в цілому, які ставлять перепони для діяльності релігійної спільноти: проект закону про оренду державного та комунального майна №1055-1, який підтримали 263 народних депутатів, та проект закону щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби №1227, який підтримали 287 народних депутатів.

На жаль, головним комітетом в остаточній редакції до другого читання не були враховані запропоновані поправки до закону про оренду №1055-1, які передбачають собою право на отримання в оренду державного та комунального майна без проведення аукціону:

  • релігійним організаціям, зареєстрованим у встановленому законом порядку;
  • благодійним організаціям, об’єднанням громадян.

Даний закон невиправдано обмежує підстави передачі в оренду майна та продовження договору оренди без проведення аукціону для релігійних та благодійних організацій. Проектом закону передбачається, що без аукціону релігійні організації зможуть орендувати лише приміщення для здійснення культової діяльності. Тобто фактично лише ті приміщення, де проходять служби чи богослужіння.

Однак релігійні організації нині звершують значний обсяг благодійної та іншої суспільно важливої діяльності, здійснюють освітню діяльність тощо. Фактично релігійні організації, а також благодійні організації, які ведуть широку соціальну діяльність, будуть змушені змагатися на аукціоні із приватним бізнесом за орендовані комунальні приміщення, які вони зараз використовують для недільних шкіл, сиротинців, притулків для бездомних, благодійних їдалень, семінарій і т. д.

У останній редакції законопроекту №1227 щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби так і не були виключені зміни, через які для студентів духовних навчальних закладів можливі проблеми із відстрочкою від призову на строкову військову службу для здобуття духовної освіти, у зв’язку з тим, що у двох профільних Законах вживатимуться різні терміни.

Так, як зазначалося раніше, даний законопроект пропонує замінити термін “середні або вищі духовні навчальні заклади” на “заклади середньої або вищої духовної освіти”. Водночас для духовних навчальних закладів, які діють як релігійні організації, профільними є не вказані законодавчі акти, а Закон України “Про свободу совісті та релігійні організації”, стаття 11 якого присвячена духовним навчальним закладам, і який містить поняття “духовні навчальні заклади”, а не “заклади духовної освіти”.

Таким чином, на місцях може скластися ситуація, коли військкомати будуть кожен по своєму трактувати зазначені зміни, і на свій розсуд можуть відмовляти у відстрочці від служби в армії всім студентам духовних навчальних закладів, аргументуючи тим, що нові зміни не розповсюджуються на “духовні навчальні заклади”.

Більше про релігійні організації:

Всеукраїнський Собор закликає продовжувати активно молитися за те, щоб держава не ставила перепони релігійним організаціям здійснювати плідну благодійну і соціальну діяльність. Молимося про Божу мудрість для парламентарів у прийнятті важливих рішень для країни та за те, аби у Верховній Раді депутати об’єднувалися навколо відстоювання духовних і моральних цінностей.

Джерело: reformation.r500.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Щаслива здача Богові в полон

Наступна Стаття

Британський суд: біблійне розуміння статі несумісне з гідністю людини

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *