Світ

Україна — найменш щаслива країна Європи: що показав глобальний рейтинг 2026 року

Україна посіла 111-те місце у світовому рейтингу щастя 2026 року, ставши найменш щасливою країною Європи. Причиною такого показника аналітики називають наслідки війни, втрати та тривалий стрес у суспільстві.

Де Україна у світовому рейтингу щастя

За даними дослідження на основі Gallup World Poll, Україна отримала 4,7 бала із 10 можливих і опинилася на 111-му місці серед 147 країн світу.

Це найнижчий показник серед європейських держав. Водночас у глобальному масштабі ситуація ще складніша в країнах, які переживають глибокі кризи — зокрема в Афганістані, який став останнім у рейтингу.

Хто очолив рейтинг

Лідерами рейтингу традиційно залишаються країни Північної Європи:

  • Фінляндія — 7,8 бала (перше місце дев’ятий рік поспіль)
  • Ісландія — 7,5
  • Данія — 7,5
  • Швеція — 7,3
  • Норвегія — 7,2

Також до десятки увійшли Нідерланди, Ізраїль, Люксембург і Швейцарія.

Експерти пояснюють стабільно високі показники цих країн сильними соціальними системами, довірою в суспільстві та балансом між роботою і особистим життям.

Неочікувані тенденції: спад Заходу і зростання Латинської Америки

Однією з несподіванок рейтингу стало стрімке зростання країн Латинської Америки. Зокрема:

  • Коста-Рика — 4-те місце
  • Мексика — 12-те місце

Аналітики зазначають, що ключову роль тут відіграють міцні родинні зв’язки та культура взаємної підтримки.

Натомість США опустилися на 23-тє місце, Велика Британія — на 29-те, а Німеччина — на 17-те. Причинами називають соціальну ізоляцію, політичну напруженість і кризу довіри.

Війна як фактор зниження рівня щастя

Низька позиція України безпосередньо пов’язана з повномасштабною війною. Постійна небезпека, втрати близьких, економічні труднощі та психологічне виснаження суттєво впливають на відчуття благополуччя.

Попри це, дослідження не враховує глибших внутрішніх чинників, таких як віра, надія та духовна стійкість, які часто залишаються поза межами соціологічних вимірів.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

[mailster_form id=238074] Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button