Релігійні свята

Святвечір та Різдво Христове з 24-25 грудня, як готуватися і святкувати?

Різдво –  це велике християнське свято Народження Ісуса Христа, незвичайна подія для кожного християнина, від якої весь християнський світ веде своє літочислення.

Джерело: risu

Римо-католицька церква та більшість протестантських церков і деякі православні церкви, зокрема Константинопольська (крім Афона), Антіохійська, Олександрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська й Грецька, святкують Різдво в ніч з 24 на 25 грудня.

Перед Різдвом христовим віряни проходять Різдвяний піст, який триває 40 днів. Останній день Різдвяного поста називають Святим Вечором.

Увечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого Ісуса, сім’ї збираються за святковим столом. Перед трапезою родина читає уривок з Біблії, співається перша колядка, а потім усі ламають різдвяний хліб, що символізує радість свята, що наближається.

На обідній стіл іноді кладуть кілька пучків сіна, що нагадують про Вифлеємські ясла. На завершення Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до церкви на святкове богослужіння.

Читайте також: 

Наступного дня після Святвечора, святкується Різдво Христове. Згідно з біблійним сюжетом, цього дня у Вифлеємі в хліву Діва Марія народила Ісуса Христа. Першими прийшли привітати новонародженого пастухи, сповістили їм про народження Сина Божого ангели. Згодом до малюка прийшли мудреці зі Сходу, вони знали про Месію з біблійних пророцтв. Згідно з вченням Євангелії, народження Ісуса Христа відкрило кожному шлях до спасіння душі та вічного життя.

Тож вітаємо вас з прийдешнім Різдвом Христовим. Христос народився! Славімо Його!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!