Медіа новиниХристиянські новини

США: 19 найпопулярніших християнських сторінок у Facebook курували ферми ботів зі Східної Європи

У 2019 році на Facebook 19 із Топ-20 сторінок для американських християн управлялися ботами зі Східної Європи. Дані показують, що величезне поширення дезінформації на Facebook значною мірою зумовлене скоординованими зусиллями іноземних фахівців, які працюють разом для поширення провокаційного контенту в США.

Джерело: relevantmagazine.com

Ці групи, що у більшості випадків розташовані у Косово та Македонії, досягли особливого успіху, коли йдеться про націлювання на американських християн. Хоча вони розділили свої зусилля на кілька сторінок, ними керували переважно одні й ті ж групи. У сукупності їх християнські сторінки Facebook охоплюють близько 75 мільйонів користувачів на місяць – аудиторія, що у 20 разів перевищує розмір наступної за величиною християнської сторінки Facebook.

США: 19 найпопулярніших християнських сторінок у Facebook курували ферми ботів зі Східної Європи

Здебільшого людям, які бачили ці публікації та взаємодіяли з ними, насправді не подобались сторінки, з яких вони надходили. Алгоритм Facebook, який реагує за взаємодії, просто передав їм те, що, за його “підрахунками” вони хочуть бачити. Внутрішні дослідження показали, що подібні розділи, швидше за все, охоплять велику аудиторію, і ферми ботів використовують це на свою користь, поширюючи провокаційну дезінформацію, яка викликає активнішу реакцію для поширення їхнього охоплення в Інтернеті.

Дослідження Facebook, проведене напередодні президентських виборів у США 2020 року, виявило, що ці ферми ботів націлені на ту саму аудиторію, якою Росія намагалася маніпулювати у 2016 році за допомогою власної кампанії дезінформації Facebook. Хоча Facebook знав про ферми ботів та їх маніпуляції з американцями у 2016 році, вони мало що зробили для розв’язання цієї проблеми.

Важко підрахувати, наскільки такі сторінки Facebook мають вплив на американське християнство. Християнські пастори мають збори у своїх церквах, у кращому випадку, одного ранку на тиждень. Facebook цілий день у їхній кишені використовує їхнє богослов’я для своїх цілей. І, звичайно, не можна сказати, скільки християнських пасторів також знаходиться під впливом недобросовісного християнського вмісту із ферм ботів.

Читайте також:

Важко точно визначити, наскільки поширеною залишається проблема, яку вони документують, адже минуло два роки після звіту. Але, з огляду на відсутність серйозних громадських спроб придушити таку поведінку, можна з упевненістю припустити, що вона зберігається хоча б на певному рівні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button