Україна

Сьогодні відзначається День військового капелана

Сьогодні, 25 жовтня в Україні відзначають День військового капелана. У воєнний час служіння капеланів має дуже важливе значення, адже саме вони є підтримкою, допомогою і є поруч у самі важкі часи для воїнів.

Джерело: risu.ua, kushnirhuk.anatoliy

В Україні на сьогодні капеланство є офіційною структурою в Міноборони, а з 1 липня 2022 року набрав чинності Закон України «Про Службу військового капеланства», який регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства.

Згідно з ухваленим Законом, військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації мандат на право здійснення військової капеланської діяльності. Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, їх не залучають до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань й інших дій, несумісних із їхніми посадовими обов’язками і статусом священнослужителя.

Вони відповідають виключно за здійснення задоволення духовно-релігійних потреб особового складу.

Капеланське служіння у збройних силах − коли Церква посилає свого висвяченого (рукопокладеного) служителя для того, щоб добровільно служити і фактично робити чотири речі:

  • Всебічно підтримувати тих Воїнів, хто служить на передовій, чи у тилу (при цьому забезпечувати духовні потреби усіх, хто цього потребує. Незалежно від деномінації). Бути Церквою в Армії, але при цьому не роблячи з Армії Церкву.
  • Допомагати та підтримувати тих, кому важко (поранення, моральна травма, стрес, неполадки з рідними).
  • Бути поруч у важкі часи (загибель у бою, чи смерть у тилу, скорботне сповіщення про смерть родині, турбота про тіло та гідне поховання Воїна).
  • Вшанування Загиблих (померлих) Героїв, турбота про сім’ї та всебічна їх підтримка.

Часто у цьому служінні буває так, що капелан є єдиним свідком відходу душі воїна на небо, останнім для нього співрозмовником, та тим, хто знає більше про воїна за всіх інших, тим, хто має почути останню його сповідь та мусить з цим жити далі й служити іншим. Це сильно б’є по їхньому здоров’ю, їхній родині та фарбує їхнє волосся у сивий колір. А що у них коїться всередині? Знають тільки вони і Бог…

Читайте також:

Вони знають про особовий склад більше за їхніх командирів, вони знають про командирів більше за їхній особовий склад, вони знають, але мовчки продовжують їм УСІМ служити духовною опікою, надійним співрозмовником, і всебічною підтримкою у важкі часи.

А ще капелан може бути водієм, волонтером, вантажником, кухарем, медиком, непогано розбиратися у зброї, може бути механіком, ремонтником авто, пожежником, навідником, діловодом, весільним розпорядником, похоронним бюро, будівельником та малярем.

Найбільшою зарплатою за служіння капелана є довіра до нього за будь-яких обставин і умов.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!