Актуальне

Різдво – це надія всупереч надії

У світлі військової агресії в Україні, масових захворювань і смертей від вірусів, передбачень про кінець світу, фінансову кризу, та інших страшних новин, де знайти основу для надії та радості напередодні Різдва? У першому столітті ситуація була не набагато кращою за нинішню. Римська імперія домінувала над Палестиною і жорстко утискала будь-які рухи за незалежність. Єврейська мова переживала не найкращі часи, коли для комерційної діяльності потрібно було володіти грецькою, для юридичних питань – латиною, а єврейській відводилась лише релігійна роль, бо навіть в побутовому вжитку домінувала арамейська. Релігійна свобода звужувалась до храмових ритуалів, за якими наглядали садукеї-колоборанти. Розрив між багатими й бідними проявлявся як фінансово, так і соціально: бідні ставали рабами чи слугами без права на справедливу зарплату і суд, а часто й без права на життя.

Подружжя Йосипа та Марії були вимушені виконувати наказ узурпаторів і відправлятись в місто своїх праотців на останньому місяці вагітності, тому що владі була потрібна статистика для збору податків. Народжувати Марії довелось не під обстрілами в бомбосховищі, але й не в стерильній палаті з постійним опаленням і електропостачанням. Перше Різдво супроводжувалося вбивством безневинних дітей, спланованим урядом і вимушеною еміграцією породіллі з немовлям (Мт. 2:14-16).

Якщо вам довелося тікати з рідного дому, поневірятися біженцем і зустрічати Різдво в чужому краю, то подумайте про Ісуса. Йому не було й двох років, коли на нього полювали спецслужби Ізраїлю. Ісус з дитинства був біженцем, та й у дорослому віці не назбирав на власний будинок. Якщо ви як подружжя очікуєте дитину і хвилюєтесь за те, в який світ вона народиться під час війни, згадайте Йосипа і Марію. Їм довелося тікати в іншу країну і ховатися кілька років. Але навіть після повернення до Ізраїлю їм довелося переховуватись в не рідному для себе регіоні. Якщо ви втомилися від поганих новин і життя без зв’язку, світла й інтернету, то згадайте, що єдиним месенджером Йосипа був ангел, головним GPS навігатором мудреців – зірка, генератором світла – слава Господня, а радіовіщання хорового співу забезпечила небесна армія.

Читайте також:

Вацлав Гавел (останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії) сказав: «Надія – це не переконаність у тому, що все буде гаразд, а впевненість: те, що ти робиш, має сенс – незалежно від того, чим справа скінчиться». Завжди будуть обставини, що вибивають основу з-під ніг того, хто надіється. Рим. 4:18 «Він [Авраам], всупереч сподіванню, повірив надії…». Надія не має розумного пояснення, інакше вона вже не буде надією.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
kyivseminary

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Едуард Борисов

Директор магістерської програми «Біблійні та богословські дослідження» Талботська школа богослов’я ‒ Київська філія Talbot School of Theology - Kyiv Extension. Університет Байола (США)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button