Актуальне

«…Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус» – попри жахливі новини про війну Україна 7 квітня святкує Благовіщення

Сьогодні, 7 квітня 2022 року, Україна проживає жаливі події повномасштабної війни. Попри те, що наша держава читає й слухає новини про смерті людей й зруйнування інфраструктури через агресію Росії, сьогодні згадується і радісна новина – Блага звістка про народження Ісуса Христа. Це свято має назву Благовіщення.

Про цю новину звістив ангел Гавриїл Марії, земній матері Спасителя людства. А що саме ми дізнаємося про Христа в словах ангела? Рекомендуємо прочитати 10 фактів про Ісуса, які ми бачимо в Благій звістці Гавриїла. 

«А шостого місяця від Бога був посланий Ангол Гавриїл у галілейське місто, що йому на ім’я Назарет, до діви, що заручена з мужем була, на ім’я йому Йосип, із дому Давидового, а ім’я діві Марія. І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами! Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А Ангол промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла! І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида. І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця. А Марія озвалась до Ангола: Як же станеться це, коли мужа не знаю?… І Ангол промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий! А ото твоя родичка Єлисавета і вона зачала в своїй старості сина, і оце шостий місяць для неї, яку звуть неплідною. Бо для Бога нема неможливої жадної речі! А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангол від неї». (Євангеліє від Луки 1:26-38).

  1. Ми дізнаємося, що Ісус є виконанням Писання. У Книзі пророка Ісаї 7:14 йдеться про те, що діва породить дитину. Хто він? Ісус, Еммануїл, з нами Бог. Все Писання і вся історія – про Ісуса, Який прийшов як виконання Писання.
  2. Ми дізнаємося, що Ісус є повністю людиною. Він справді людина. У Нього є мати, яка народила Його, тримала Його на руках, годувала Його, міняла пелюшки, витирала Йому носа, купала Його і вчила Його ходити й говорити. Іноді здається помилковою картиною Ісуса, згідно з якою Він увійшов у цей світ, кажучи силогізмами, з німбом над головою і цитуючи напам’ять книгу Левіт.
  3. Ісус був не тільки людиною, а й повністю Богом. Коли ангел сказав, що Він «Син Божий» – це Божественний титул.
  4. Ісус повністю суверенний. Нам сказано, що Його Батько – «Всевишній Бог» і що Він – «Син Всевишнього». Це ставить Його в один ряд із Богом-Отцем як співавтора всього творіння. Це показує високе становище, височина і влада Ісуса.
  5. Ісус – Цар. Ангел сказав, що Він буде «Великий». В ті дні був цар, на ім’я Ірод, якого називали Ірод Великий. Але ангел каже, що Ісус буде тим великим, що правитиме з престолу Давида. Було дано обітницю про те, що Давид буде царем (2 Книга Царів 7:8-16), і що через його рід прийде Цар царів, котрий буде вічно правити й царювати над усіма царями. Оскільки Йосип був із роду Давида, коли він усиновив Ісуса, то зробив Його частиною роду Давида на виконання пророцтва з 2 Книги Царів.
  6. Ми дізнаємося, що Ісус вічний. Ангел сказав, що Він царюватиме, і царству Його не буде кінця. Син Божий жив до Свого народження, і Він живе після свого воскресіння та сходження на небо. Його царству немає кінця.
  7. Ми чуємо від ангела, що Ісус могутній, бо немає нічого неможливого для Бога. Ісус – Бог, і Він може робити будь-що, у тому числі увійти в історію як людина.
  8. Ісус безгрішний. Ангел проголошує, що Ісус буде святий. Оскільки Адам не мав земного батька, і він мав стати головою всього людства, — коли він згрішив, ми всі успадковували цю розбещену і грішну природу. Потім приходить Ісус, другий Адам. Він також не має земного батька, і там, де Адам зазнає невдачі, Ісус досягає успіхів. Коли Він помер, це сталося не за Його гріхи, адже Він не вчинив гріха, але за наші гріхи, щоб ми могли бути прощені. Він насправді святий і безгрішний, без гріха у Своїй природі чи діях.
  9. Ісус – наш Спаситель. Ми всі грішники за своєю природою та своїм вибором. Ми всі винні, і саме Ісус є нашим Спасителем. Він прощає нас, Він приймає нас, і Він любить нас. Це робить лише Він.
  10. Ісус лагідний і смиренний. Ця звістка була проголошена не безлічі людей, а лише одній жінці. Це сталося не у великому місті, а в Назареті. Це не було сказано багатою жінкою, але бідною. Ісус не ріс у великому домі, Він ріс у маленькому. Він не мав доступу до найкращої освіти, Він жив у маленькому селі з безліччю неписьменних людей. Ісус не носив найкращого одягу, Він одягався просто. Його батько не був царем; його тато був теслею, і Ісус допомагав йому заробляти на їжу сім’ї. Ісус не вирушав подорожувати світом заради дивовижних переживань. Він залишався у своєму рідному Назареті. Ісус був лагідним і смиренним. Ісус прийшов у смиренні до смиренної дівчини-селянки Марії.

Все, що потрібне, це благодать. Якщо Ісус досить смиренний, щоб бути з Марією, хіба це не дивно, що й донині Він досить смиренний, щоб бути з нами?

Ісус бажає бути з вами, не тому що ви чудові, але тому що Він такий. Він Бог благодаті. І це чудово.

Джерело: ieshua.org 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!