Релігія

Серед найбільших порушників релігійної свободи є Китай та Росія – Держдеп США

За даними звіту міжнародної релігійної свободи за 2021 рік, Державний департамент США назвав Китай, який переслідує мільйони мусульман, одним з найбільших порушників релігійних свобод у світі. У цьому списку є і Росія. Зокрема, РФ продовжує чинити тиск на релігійні меншини в «ЛНР» та «ДНР».

Джерело: risu.ua на ukrainian.voanews.com

За словами державного секретаря Ентоні Блінкена, Китай продовжує геноцид і пригнічення переважно мусульманських уйгурів та інших релігійних меншин.

Понад мільйон уйгурів, етнічних казахів, киргизів тощо утримувалися в таборах для інтернованих у Сіньцзяні ще з квітня 2017 року.

Окрім цього, до чорного списку порушників релігійних свобод повертається й Афганістан. Причиною стало виведення військ США, тобто коли таліби відновили контроль над Афганістаном у 2021 році.

Спеціальний посол у справах міжнародної релігійної свободи Рашад Хусейн наголосив, що режим Талібану та конкуруюче збройне угрупування ІДІЛ-К затримують, залякують, погрожують та нападають на членів релігійних меншин.

Також нагадаємо, що за словами керівника офісу Міжнародної релігійної свободи Рашада Хусейна, Росія посилила брутальність переслідувань за релігійною ознакою у тому числі в Україні на окупованих територіях. Попри тогорічний звіт про релігійну свободу, де РФ викликала особливе занепокоєння, держава-агресор не припиняє переслідування.

Тим, хто сповідує свою релігію, російські суди присуджують надмірні терміни ув’язнення.

Рашад Хусейн зазначив, що російська влада проводить сотні обшуків у помешканні підозрюваних в екстремізмі, що часто супроводжуються насильством.

Як він стверджує, влада РФ посилила кількість порушень після вторгнення в Україну.

Однак ще перед початком повномасштабної війни Росія продовжувала чинити тиск на релігійні меншини в Донецькій та Луганській областях. Зокрема, на цих окупованих частинах окупанти забороняють діяльність Свідків Єгови, бо вважають її «екстремістською» організацією.

До того ж російська влада вимагає від усіх релігійних організацій, крім УПЦ МП, проходити «державну релігієзнавчу експертизу» та перереєструватися у них.

Однак більшість релігійних груп не перереєструвалися, тому що були не в змозі через суворі законодавчі вимоги російського законодавства, або відмовлялися. Про це свідчать дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

При цьому УВКПЛ наголосило, що самопроголошені «республіки» продовжують обмежувати свободу релігії, зокрема євангельських християнських конфесій. В окупованому Донецьку закриті всі мечеті, крім однієї.

РФ продовжували використовувати культові споруди релігійних меншин, у тому числі протестантів та Свідків Єгови, як військові об’єкти.

Як заявив представник державного департаменту, США має механізми, щоб пролити світло на ці зловживання. Завдяки певним засобам Держдеп може притягнути винних до відповідальності.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button