Новини культури

Російська армія завдала руйнувань щонайменше 183 релігійним спорудам у 14 областях України

Під час повномасштабної російсько-української війни вщент зруйновані або зазнали руйнувань щонайменше 183 релігійних споруд у щонайменше 14 областях України.

Джерело: dess.gov.ua

Зазначається, що найбільше зруйновано релігійних споруд у Донецькій області – 45. На другому місці Луганщина – 40. На третьому місці Київщина – 34. На четвертому місці Харківська область – 25.

Також відомо, що 5 зі 183 ушкоджених споруд мусульманські, 5 юдейські, а всі решта – 173 – християнські.

До того ж 22 релігійних об’єктів належать протестантським спільнотам, 19 – Православній Церкві України (ПЦУ), 3 – Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ) та 2 – Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ).

Крім цього 73 % (127 об’єктів) зі 173 ушкоджених християнських споруд належать Українській Православній Церкві (УПЦ).

Російська армія завдала руйнувань щонайменше 183 релігійним спорудам у 14 областях України
Джерело: dess.gov.ua

Повний перелік релігійних об’єктів України, що зазнали руйнувань внаслідок повномасштабного вторгнення РФ, можна переглянути за посиланням.

Дані інтерактивної мапи за підсумками моніторингу, що здійснюється Державною службою України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР):

ДЕЕС пропонує надсилати на religion@dess.gov.ua інформацію про ушкодження культових споруд та інші наслідки вторгнення Росії до України для релігійних спільнот. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією, можна перейти за посиланням. Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна за іншим посиланням.

Нагадаємо, що за даними Міністерства культури та інформаційної політики, російські окупанти станом на 22 липня скоїли 434 злочини проти української культурної спадщини. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!