Для життя

Релігія та істина

Людина може бути глибоко релігійною, але все ж далекою від Бога. Багато хто впевнений, що релігія – як пігулки проти страху вічності і смерті, який глибоко засів у кожній душі. Кажуть, що всі люди у щось вірують, тому і релігійні. А що думаєте ви?

Не знаю, чи помічали ви, але якщо постійно вживати пігулки від головного болю, то в якийсь момент вони перестають діяти. Те саме з релігією. Коли приймаєте релігію, а не Бога, з’являються звички, традиції, обряди, в яких немає духу, і ви знову мертві, стоїте на старій дорозі і починаєте шукати нову релігію. А релігій – сила-силенна!

Знав людей, які за короткий час дослідили багато релігій, але залишились ні з чим, бо втратили орієнтири, не знали, до кого звернутись і у що вірити. Ті, які шукають Бога в релігійності, а не в Біблії і молитві з покаянням, швидко потрапляють у течію тієї чи іншої релігії.

Деякі кажуть: «Мені не потрібна ніяка релігія, моя релігія – це жити для життя». Якщо б когось спитали: «Навіщо ви носите сумку?», а він відповів: «Ну, ношу, щоби носити» – вийшло би наївно, смішно і нерозумно, чи не так?

Інші говорять: «Я не релігійний, тому не знаю, кому і чому вірити». Але і в цьому немає зерна правди. Уявіть, що ви купили квиток на літак, сіли і летите. Ваш сусід запитує: «Вибачте, а куди ви летите?» «Та, знаєте, я ось сів у літак і лечу, а сам не знаю куди…» – відповідаєте ви. Чи не абсурд? Всі ми знаємо, куди йдемо, знаємо, який кінець нас чекає, і було би нерозумно вважати, що нас нічого не цікавить, а життя веде, куди хоче!

Багато релігій заплутують людину, вводять в оману. Біля трьох тисяч років назад пророк Ісая мовив, що «усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас» (Iс.53:6). Але був Один, Хто вказав людині дорогу у вічність. Ісус Христос сказав: «Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Iв.14:6). Так, релігій багато, але тільки з вірою в Ісуса Христа ми зможемо прийти до Отця Небесного.

Дехто каже благородними і піднесеними фразами: «Моя релігія – це моя сім’я, родина, мистецтво…» Але що залишається після мистецтва, батьківщини і сім’ї? Що після всього земного?

Якщо ви по-справжньому шукаєте Бога, то починайте пошуки в Його проявленні. Він багато разів являвся людині. А найбільше явлення Бога було в Його Сині Ісусі Христі, Який втілився у людське тіло, щоби ми могли побачити Бога, повірити і прийняти Його. Він прийшов, щоби звільнити від того туману, в який увійшла людина, відвернувшись від Бога. Людина не тільки потрапила в рабство гріха, але і є поневолена марновірством, ідолопоклонством, страшним поклонінням творінню, а не Творцю. Ісус Христос каже: «Пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить…», «Я … правда» (Iв.14:6; Iв.8:32).

Якщо ви, дорогий читачу, по-справжньому хочете бути вільними від усіх оманливих вірувань, то маєте знайти правду – Ісуса Христа. Шукайте істину! Ви запитаєте: де? Цю відповідь даю вам не я, а Сам Христос: «Дослідіть-но Писання, бо ви думаєте, що в ньому маєте вічне життя, воно ж свідчить про Мене» (Iв.5:39). Так-що, досліджуйте Писання, і незабаром знайдете істину! Не відволікайтесь на інші релігії – їх багато, і всі вводять в оману.

Савл з Тарсу був не тільки релігійним, але фанатичним, одначе релігія його не спасла. Він переслідував перших християн, поки не зустрівся зі світлом Божим, яке повністю змінило його життя. Після цього мета його життя стала іншою, і вже будучи Апостолом Павлом, він говорив: «Для мене життя – Христос» (Флп. 1:21).

Релігія без істинного Бога – як пігулки, які не приносять користі. Впевнений, ви не цього шукаєте. Ви знаходитесь у пошуках чогось реальнішого, живого, духовного, щоби раз і назавжди вирішити питання вічності, питання життя і смерті. Саме на ці питання відповідає Біблія, Святе Письмо. Шукайте, досліджуйте, і Бог відповість вам по вірі вашій.

Олександр П. Яручик-Захарія

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!