Християнські новини

У захопленому молитовному домі окупаційна влада відкрила відділ РАГС

Окупаційна влада Донецька відкрила відділ реєстрації актів громадянського стану (РАГС) у конфіскованому раніше молитовному домі євангельської Церкви «Нове життя» міста Макіївка.

Цю інформацію підтвердив заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Сергій Мороз.Про відкриття відділу РАГС Червоногвардійського району міста Макіївка Донецької області урочисто повідомили самі представники окупаційної влади.

Як повідомляв ІРС, 6 липня 2018 року озброєні представники так званої “ДНР” опечатали і згодом конфіскували у віруючих молитовний будинок євангельської Церкви «Нове життя». Формальною причиною для цього стало те, що релігійна громада не завершила оформлення права власності на цю будівлю.

У доповіді «Свобода віросповідання під прицілом: російський терор на окупованих територіях Східної України» Інститут релігійної свободи зазначає, що на окупованих територіях Донецької області стала поширеною практика захоплення церковних споруд та перепрофілювання їх під відділи РАГС. Як приклад, чотири молитовні будинки мормонів у місті Донецьку були конфісковані бойовиками “ДНР”, а згодом у них розмістили місцеві відділи РАГС.

Нагадаємо, що нова хвиля релігійних переслідувань віруючих різних конфесій на окупованих територіях Донецької та Луганської областей відновилася у 2018 році.

Спочатку самопроголошена влада в Донецьку і Луганську прийняла так звані “закони”, якими зобов’язала перереєструватися усі церкви і релігійні організації, окрім УПЦ (Московського патріархату). Після цього під загрозою заборони опинилася діяльність багатьох конфесій, які не підпадали під умовне визначення “традиційних”, а деякі з них зазнали фізичних нападів та зазіхань на церковне майно.

Більше про релігійні переслідування на Донбасі:

У щорічному звіті Комісія USCIRF заявила, що Росія відповідальна за релігійні злочини на Донбасі і в Криму у зв’язку з фактичним контролем цих окупованих територій.

Інститут релігійної свободи, Київ 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button