Медіа новини

Рада схвалила у першому читанні закон про медіа. Що це означає?

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про медіа № 2693-д. Про це в Телеграм написав народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Джерело: Укрінформ

«Рада схвалила у першому читанні скандальний №2693-д проєкт закону “Про медіа”», − написав Железняк.

Він також відзначив, що вперше за два скликання при розгляді цього проєкту закону було продовжено строки подачі правок до 21 дня.

Всього за проєкт закону віддали свої голоси 233 народних депутати, з яких від Слуги народу – 179, Європейської солідарності – 0, Батьківщини – 6, Платформа за життя та мир – 12, За майбутнє – 7, Голос – 0, Довіра – 12, Відновлення України – 12, позафракційні – 5.

Інформаційне управління Апарату ВР повідомило, що законопроєктом (реєстр. №2693-д) пропонується:

  • привести у відповідність до вимог та критеріїв Директиви Європейського Союзу про аудіовізуальні медіапослуги визначення термінів «європейський продукт», «європейська студія-виробник», «національний продукт», «незалежна студія-виробник»;

  • з числа суб’єктів, на які поширюється регулювання Закону «Про медіа», вилучити іноземні нелінійні медіа та іноземні платформи спільного доступу до інформації (зокрема, Netflix, Amazon Prime Video);

  • вилучити положення про обов’язковість трансляції радіоканалів, телеканалів, каталогів програм, які походять з країн, що є сторонами Європейської конвенції про транскордонне телебачення чи державами-членами Європейського Союзу, офіційними мовами цих держав;

  • встановити заборону усім особам, зареєстрованим в офшорних зонах, брати участь у постачальниках електронних комунікаційних послуг.

Проєктом також пропонується конкретизувати вимоги до прозорості структури власності та контролю, врегулювати питання мовлення громад з урахуванням рекомендації експертів Ради Європи, зокрема в частині відокремлення суб’єктів мовлення громад від суб’єктів, заснованих місцевими органами влади.

Законопроєктом передбачені вимоги, згідно з якими публікації вихідних даних онлайн медіа поширюватимуться лише на зареєстрованих суб’єктів.

Крім того, пропонується:

– програми США та Канади виключити з квоти європейського продукту;

– розширити гарантії захисту дітей від шкідливого контенту, відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи уточнити підстави для надання права на відповідь чи спростування інформації: закріпити, що такими підставами є поширення відомостей, які не відповідають дійсності.

Законопроєктом також пропонується уточнити порядок розповсюдження мовниками інформації про події значного суспільного інтересу, спростити умови реєстрації друкованих видань: встановити, що вони підлягають обов’язковій реєстрації лише на період військової агресії, посилити повноваження регулятора у частині накладання санкцій на суб’єктів у сфері медіа, конкретизувати обмеження у сфері медіа, пов’язані зі збройною агресією: уточнити перелік суб’єктів, які не можуть бути суб’єктами у сфері медіа в Україні, критерії забороненого контенту тощо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button