РелігіяХристиянські новини

Протестанти під час пандемії нарощують інтелектуальні м’язи – Людмила Филипович

Людмила Филипович, яка є заввідділу філософії та історії релігії Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України, розповіла про соціальну діяльність церков, зокрема про життя протестантів.
Повідомляє adventist.ua
Людмила також є доктором філософії, професором та віце-президентом Української асоціації релігієзнавців. Вона  впевнена, що вже не скоро протестанти заявлять про себе так потужно, як у 2017 році.
Професор згадує, що 500-річчя Реформації протестанти використали на повну, а тепер тільки кола по воді від кинутого камінчика.
Людмила зазначає, що після підписання Томосу затихли й православні, після проєкту «Папа Римський-Донбасу», діяльність впала й у католиків, та навіть у греко-католиків.
Проте за її словами протестанти проявляють себе в науці, освіті, Євразійській акредитаційній асоціації, пишуть дисертації, книги, захищаються. Нарощують інтелектуальні м’язи, й це може зіграти їм на руку, повідомила Людмила.
Доктор філософії зазначила, що COVID-19 дуже вдарив у питаннях приросту та утрати членства у церкві, по активності у служінні, розбудові церковної інфраструктури.

«Кількість прихожан церков зменшилась і в інших конфесіях. Карантинні обмеження вплинули на місіонерську діяльність протестантів, чим вони завжди були сильні. Зменшилася активність служіння, – повідомляє Людмила. – Протестанти традиційно сильні громадами, внутрішньо суспільними зв’язками, а тут – заборони. Дещо перенесено в Інтернет, де протестанти пішли шляхом поширення освітніх програм, біблійних шкіл, дистанційного навчання».

Про розбудову церковної інфраструктури вона не чула. За ловами Людмили, зменшення громад на непідконтрольних територіях (у 10 раз) не збільшило протестантську мережу на Україні, хоча і виїхало звідти 1,7 млн громадян. Десь ті люди загубилися, хоча частково вони поповнили наявні громади, але не настільки, щоб відділитися в окремі структури.
Читайте також:

Вона підкреслила, що основний виклик діяльності у часи пандемії – традиційному способу життя громади, спільній молитві, колективному вивченню Біблії, заняттям по інтересах, активній соціальній допомозі нужденним.

«Відбулося демасштабування діяльності, зосередження на близькому колі, зменшення соціальних зв’язків. Але це все притаманно не тільки протестантам», – сказала вона.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button