Блог Себастьяна Тегзи

Про теорію, практику та християнське учнівство

Є люди, які вивчали англійську мову в школі й знають її граматику краще, ніж будь-який пересічний англієць, але розмовляти англійською вони, на жаль, не вміють. (Хто є родом із СРСР, знає про що йдеться.) Це є хороша притча про християнське учнівство.

Є віруючі, які вивчали християнське богослов’я в книгах і знають його тонкощі аж до найменших деталей, але жити християнським життям вони, на жаль, не вміють. Ба більше, са́ме занурення в доктрини служить для них часто способом приховати провали в практичному житті. Як висловився один мій друг: «Вони пробують розумом і теологією здобути впевненість, а вона від простої віри».

Найбільший драматизм у цьому всьому в тім, що борючись, так би мовити, «за Євангеліє», вони насправді боряться не за саме Євангеліє, а лише за його правильне формулювання, тимчасом як радості спасіння та Ісусової любові в серці в них немає. Тому, що християнство насправді – це не схоластика, а слідування; не доктринерство, а учнівство! В Новому Завіті немає теорії, яка була б окремою від практики; вчення у ньому завжди викладається в дорозі. Не випадково Доро́га є однією з найдавніших назв християнства. Адже, за влучним висловом Ентоні де Мелло, «знати по-справжньому – це значить змінюватись під впливом цього знання».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button