УкраїнаХристиянські новини

11 жовтня 2020 року в Україні відзначають День пастора

Щорічно в жовтні у всьому світі відзначають Місяць вдячності пасторам. В Україні День пастора 2020 святкуватимуть 11 жовтня. 
У 1 Тимофія (5:17) Павло розпочав концепцію вдячності духовенству, коли заявив, що старійшини церкви гідні подвійної шани. Він повторив цю ідею в 1 Солунян (5:12-13), «шануйте тих, що працюють між вами, і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вони, і в великій любові їх майте за їхню працю». Ця ідея стала Місяцем вдячності священнослужителям у 1992 році.
У 1994 р. американська християнська організація «Фокус на сім’ю» почала просувати місяць вшанування служителів як національний Місяць вдячності пасторам. З місяця вдячності за служителів виросла ідея виділити один конкретний день, щоб заохотити вірян демонструвати свою вдячність священнослужителям. Цей день став відомим як День вдячності пасторам.
У різних країнах День пастора (Pastor Appreciation Day) відзначається кожної другої неділі жовтня. Ініціатори відзначають, що священнослужителі служать цілодобово і вдячність їм може стати натхненням, а також вберегти від розчарувань і емоційного вигоряння.
«Бути пастором – непросто. Це вважається однією з найбільш напружених робіт, і повідомляється, що майже 20 000 пасторів щороку залишають служіння.
Невідомість 2021 року робить планування вашого бюджету страшним. Невідомо, якими далі будуть відвідуваність, пожертвування і події. Тож під час Місяця вдячності пасторів цього року нам потрібно обов’язково показати пасторам, що ми дійсно дбаємо про них та їхні сім’ї. Пастори працюють надзвичайно наполегливо, і висловлення вдячності від членів церкви для них є справжнім благословенням», − йдеться на The Christian Post.

У цей день члени церков можуть привітати своїх пасторів, подякувати їм за служіння, подарувати подарунки. Організатори навіть розробили спеціальний буклет, де зібрали 50 ідей, як висловити повагу до свого пастора.
Крім того, в Instagram (@posluzhy_pastoru) і Facebook вже запущені акаунти «Послужи пастору», де публікуються корисні матеріали для розвитку культури поваги в церквах.
Нагадаємо, що у 13 жовтня 2019 року вперше в Україні почали відзначати День пастора.
В Україні ініціатором цього свята став служитель Олександр Савич:

[sc name=”futerblock” ]

Підтримайте наше виданняПідтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button