Християнські новини

Понад 120 шкіл розпочали впровадження програми “Основи сім'ї”

Одним із важливих напрямків роботи Всеукраїнського Собору є питання захисту сім’ї та відстоювання національних українських сімейних цінностей. Зокрема, нині відділ Сімейного служіння та батьківства активно впроваджує освітню програму “Основи сім’ї”.
У листопаді 2018 року програма “Основи сім’ї”, розроблена Адріаном Буковинським, отримала схвалення Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки та рекомендована для викладання у 10-11 класах закладів загальної середньої освіти. У 2019 році розпочався процес підвищення кваліфікації педагогів, які виявляють готовність викладати цю програму у якості варіативної.
Програма “Основи сім’ї” розроблювалася на основі національних, християнських цінностей. Її основною метою є особистісний розвиток учнів, формування в них життєвої, соціальної, громадянської компетентностей з питань шлюбу, сім’ї та батьківства; підвищення цінності любові як базового почуття, що сприяє розбудові гармонійних сімейних (чоловічо-жіночих і дитячо-батьківських) стосунків. Зазначена ініціатива може реалізовуватись як курс за вибором, факультатив, за рахунок класних, гурткових годин та годин психолога.
За програмою “Основи сім’ї” проведено 11 модульних навчань та сертифіковано більш ніж 750 освітян, понад 120 шкіл розпочали впровадження програми у якості варіативного предмету.
У жовтні та листопаді 2019 року очікуються дводенні офіційні модульні семінари для педагогів щодо викладання даної програми за наступним графіком:

  • 16-17 жовтня (Хмельницький);
  • 21-22 жовтня (Одеса);
  • 28-29 жовтня (Суми);
  • 31 жовтня-1 листопада (Волинська обл., Шацькі Озера);
  • 5-6 листопада (Херсон);
  • 13-14 листопада (Запоріжжя);
  • 28-29 листопада (Івано-Франківськ).

Більш детальна інформація про програму “Основи сім’ї”, проведення навчальних модульних семінарів для педагогів тощо розміщена на сайті http://osnovy.info/
Про цінність даної ініціативи відгукується директор однієї зі шкіл, яка розпочала викладання програми “Основи сім’ї” для учнів: “Два дні семінару пройшли, як “на одному диханні”. Дуже необхідна та актуальна тема і викладена інформація. Мені особисто вже багато років хочеться, щоб це був обов’язковий предмет, адже це головний “ключ” до життя, а ми його не даємо, на жаль, нашим випускникам, а це є злочин перед нацією. Ще Сухомлинський говорив, що “ми маємо виховати одне покоління батьків”… І ми маємо визнати тут своє “банкрутство”, адже досі справитися з цим не змогли. Дуже хочеться зрушити цю “глибу”. Це наш обов’язок!”
“Вважаю, що цей предмет, “Основи сім’ї”, абсолютно доречний у шкільній програмі… В наш час часто забувають, що сім’я побудована на взаємній праці…️ Я дуже задоволена, що у нас є такий предмет як “Основи сім’ї”. Він дає мені змогу дізнатися більше інформації про таке поняття, як сім’я та відносини. Я частіше замислююсь про все це…” — розповідає учениця Ірина.
Всеукраїнський Собор закликає педагогів приєднуватися до даної ініціативи та брати участь у офіційних модульних семінарах, аби згодом імплементувати курс у своєму навчальному закладі. Також батьки школярів, які бажають, аби їх діти вивчали програму “Основи сім’ї”, можуть писати заяви керівництву школи, аби вони ввели даний предмет.

Більше про програму:

Дякуємо за активну позицію кожному, хто вже долучився до даної ініціативи. Молимося і віримо, що предмет “Основи сім’ї” буде корисним кожному учню та педагогу і сприятиме побудові щасливих сімей в Україні!

Джерело: reformation.r500.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button