Світ

Побоювання щодо дефіциту Біблій в Гонконгу викликані придушенням релігії Комуністичною партією Китаю

Оскільки Комуністична партія Китаю накладає обмеження на релігійний контент у Гонконгу, повідомляється про брак Біблій у місті, де два роки тому було скасовано високий ступінь автономії після прийняття Закону про національну безпеку.

Джерело: christianpost.com

Католицький релігійний орден францисканців, який керує біблійним дослідницьким інститутом Studium Biblicum Franciscanum у Гонконгу, виявив, що поліграфічні компанії побоюються, що друк Біблій без дозволу уряду може призвести до проблем з владою, повідомляє американська організація з боротьби з переслідуваннями International Christian.

«Studium Biblicum Franciscanum не змогла знайти відповідну друкарню для католицьких китайських Біблій і тому не змогла надрукувати нові Біблії», — цитує група спостереження ChinaAid, що базується в США, францисканського монаха Реймонда Мері Юнга, передає SBF.

«Наразі всі запаси католицької китайської Біблії розпродано книгарням, і якщо проблему з друком не буде вирішено найближчим часом, виникне дефіцит», — додав він.

Уряд Китаю нещодавно оголосив, що християни повинні спочатку зареєструватися та отримати дозвіл від держави на розміщення релігійного контенту в Інтернеті, повідомляє ICC, додаючи, що це положення спрямоване на контроль і узгодження релігії з політичною ідеологією та цілями партії, процес, який часто називають «Синізація».

Закон про національну безпеку Гонконгу, який припинив автономію Гонконгу після переходу Великобританії в 1997 році, може обмежувати основні свободи та містить чотири категорії злочинів: правонаступництво, підрив державної влади, місцева терористична діяльність і співпраця з іноземними або зовнішніми іноземними силами з метою загрози національній безпеці.

Схожі статті

«Закон також ставить Пекін вище за судову систему Гонконгу у справах, які вважаються пов’язаними з національною безпекою, — раніше повідомляла China Aid.Це означає, що судді у цих справах мають бути схвалені Пекіном. Жителів Гонконгу тепер також можна доставити до Китаю, де вони постануть перед судом за вірність уряду».

Минулого місяця редактори The Wall Street Journal попередили, що припинення свободи слова, зібрань і преси в Гонконгу означає, що «є вагомі підстави побоюватися, що наступною мішенню стане релігійна свобода».

«Комуністична партія призначила Ся Баолунга, який очолював репресії проти католицьких і протестантських церков у провінції Чжецзян, головою Управління у справах Гонконгу та Макао», — зазначили вони. «Голова Комуністичної партії Сі Цзіньпін посилив контроль над релігією в Китаї до рівня, якого не бачили з часів Мао».

Також минулого місяця повідомлялося, що неофіційний представник Ватикану в Гонконгу попередив католицькі місії в місті, що на них чекають важкі дні, оскільки Китай все більше обмежує релігійну свободу.

«Зміни наближаються, і вам краще бути готовими», — сказав католицьким місіям міста в червні монсеньйор Хав’єр Еррера Корона, народжений у Мексиці, єпископ, який служив у місті шість років до закінчення терміну повноважень у березні, повідомляє  Reuters на час. «Гонконг — не той великий католицький плацдарм, яким був».

У травні китайські чиновники заарештували 90-річного колишнього архієпископа Гонконгу кардинала Джозефа Дзена за звинуваченнями, пов’язаними з Законом про національну безпеку Гонконгу. Його заарештували разом із довіреними особами Фонду гуманітарної допомоги 612, які підтримували протестувальників під час продемократичних протестів 2019 року.

Раніше цього року китайська державна газета звинуватила церкви та кардинала Дзен у підбурюванні продемократичних протестів у Гонконгу та закликала Комуністичну партію Китаю посилити контроль над Гонконгом.

Наприкінці червня преподобний Джонатан Ейткен, англіканський священник, колишній міністр кабінету міністрів Великобританії та член парламенту, також попереджав про обмеження, коли президент Китаю Сі Цзіньпін відзначав 25-ту річницю передачі міста від Великобританії Китаю.

«Небо темніє для релігійної свободи в Гонконгу», – сказав Ейткен під час виступу в Національному клубі в Лондоні 29 червня,  повідомляє UCA News. «Є все більш зловісні ознаки» того, що релігійна свобода в Гонконзі є «наступною в списку вбивств деструктивних сил» режиму Сі.

Китай часто звинувачують у порушенні прав релігійних меншин, включаючи християн, тибетських буддистів, практикуючих Фалуньгун і мусульман-уйгурів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button