УкраїнаХристиянські новини

Паперові гроші можуть передавати коронавірус. Гривню на карантин?

Гривневі банкноти, що надходять до центрального сховища Національного банку, зберігатимуться там два тижні через небезпеку зараження співробітників коронавірусом.
Про це повідомив на брифінгу голова НБУ Яків Смолій, йдеться на lb.ua.
За його словами, процес оброблення готівки в центральному сховищі – це технологічний цикл, де готівку перераховують, непридатну частину утилізують, а решту повертають в обіг.

“Наш принцип на період коронавірусу трохи відрізнятиметься. Ту готівку, що надходитиме від комерційних банків, два тижні не оброблятимуть, щоб убезпечити наших працівників. І тільки після цього ми будемо її обробляти”, – сказав Смолій.

Раніше Національний банк заявив, що банки під час карантину (12 березня – 3 квітня) продовжать працювати в звичайному режимі. Проблем зі зняттям грошей не буде. Також НБУ заявляв про готовність знезаражувати банкноти.
Враховуюче зазначене, рекомендуємо користуватися банківськими картами та обирати для різних грошових операцій надійні і перевірені банки.
Голова правління Національного банку Яків Смолій повідомив, що перед тим як гривневі банкноти будуть знезаражуватися, вони перебуватимуть два тижні у сховищах, аби не нашкодити працівникам НБУ. Про це повідомляє epravda.com.ua.
“Процес обробки готівки в центральному сховищі – це технологічний цикл, де готівка вилучена з обігу комерційних банків, яка поступає в НБУ, перераховується, і придатна готівка випускається у подальший обіг, непридатна – утилізується.
На період коронавірусу процес буде відрізнятися – та готівка, яка буде поступати з банків, не буде оброблятися 2 тижні, щоби убезпечити наших працівників, і тільки після того вона потрапить у технологічний цикл.
Тобто готівка, яка прийде “з вулиці”, на другий день туди (у сховища – ЕП) не попаде, у нас є достатньо готівки, для того щоб підкріпити банки і банкомати нормальною, якісною готівкою”, – повідомив Смолій.

Джерело: Собор

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button