Релігія

Папа Франциск вибачився перед православними за помилки католиків

Папа Римський Франциск вибачився перед православними за помилки католицької церкви під час візиту до Греції.

Джерело: espreso.tv

Папа визнав, що «дії та рішення, які мало або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку і влади» стали причиною поділу між християнами.

«Благодать вам і мир від Бога», − цими словами святого апостола Павла, якими він вітав з грецької землі римських вірян, Папа Франциск розпочав своє звернення до Блаженнішого Ієроніма, архієпископа Афін та всієї Еллади, з яким зустрівся в суботу 4 грудня в Афінах.

З соромом визнаю – стосовно Католицької Церкви, – що дії та рішення, які трохи або зовсім нічого спільного не мають з Ісусом і з Євангелієм, продиктовані насамперед жагою до прибутку та влади, послабили спілкування. Таким чином, ми припустилися, щоб плідність була поставлена під загрозу поділів. Історія має свою вагу, і сьогодні тут я відчуваю потребу знову вибачитися перед Богом і перед братами за помилки, здійснені багатьма католиками».

Тільки Дух Святий – сказав далі Папа – може «розсіяти пітьму і висвітлити кроки на нашому шляху», тому що Святий Дух – це насамперед «єлей спілкування», що дозволяє «визнати неповторну цінність, що сяє в кожній людині, у кожному браті! Визнавати цю людську спільність – відправний пункт для створення єдності». Святий Дух спонукає нас «організовуватися у спілкуванні»:

«Не біймось один одного, а допомагати один одному поклонятися Богу і служити ближньому, не займаючись прозелітизмом і повністю шануючи свободу іншого».

Неможливо свідчити світові євангельську згоду, якщо ми, християни, роз’єднані: «Закличмо Духа спілкування, щоб Він направив нас на Свої шляхи й допоміг побудувати спілкування не на розрахунках, стратегіях та вигоді, а на єдиній моделі, на яку ми повинні дивитися − Пресвятій Трійці».

Читайте також: 

Наприкінці звернення до архієпископа Ієроніма II Папа згадав про синодальний шлях, що почався в Католицькій Церкві, на якому «ми, − сказав Папа, − думаємо багато чого навчитися у вас».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!