Новини культури

Sotheby’s виставляє на продаж одну з найдавніших Біблій, початкова ціна становить $30 млн

Один з найдавніших біблійних рукописів, якому вже понад 1100 років, буде виставлений на аукціоні Sotheby’s. Це пергаментний фоліант Codex Sassoon, який містить практично всю єврейську Біблію.

Джерело: apnews.com

За даними AP, продаж цього артефакту відбудеться в травні цього року, після того, як він буде продемонстрований на тижневій виставці в Музеї єврейського народу в Тель-Авіві, а також під час кругосвітнього туру. Sotheby’s оцінює його вартість у діапазоні від $30 до $50 млн.

За словами професора біблійних досліджень в ізраїльському університеті Бар-Ілан Йосефа Офера, існує лише три стародавні єврейські Біблії того періоду: Codex Sassoon та Codex Aleppo X століття і Leningrad Codex початку XI століття. Однак точна дата і місце створення Codex Sassoon залишаються невідомими.

За результатами радіовуглецевого дослідження матеріалів рукопису, вчені допускають, що його було створено в період з 880 по 960 роки в Єгипті або на території Леванту.

Читайте також:

Якщо Codex Sassoon буде проданий за оцінювану вартість, він стане найдорожчим історичним документом, коли-небудь проданим на аукціоні. Наразі цей рекорд належить Конституції США 1787 року, яка була продана за 43 млн доларів у 2021 році.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button