Світ

У Китаї більше не можна буде вести релігійну діяльність в Інтернеті без дозволу уряду

У Китаї більше не можна буде вести релігійну діяльність в Інтернеті без дозволу уряду, згідно із вчорашньою заявою Державного управління у справах релігій. Нові заходи були опубліковані та набудуть чинності 1 березня 2022 року.

Джерело: risu

Правила поширюються на меси, проповіді, формування та всі релігійні інформаційні послуги. Це «демократичний» контроль над релігіями, якого прагне Сі.

Цей орган, що входить до складу Держради Китаю – центрального уряду – оголосив, що 3 грудня він затвердив «Адміністративні заходи щодо релігійних інформаційних послуг в Інтернеті». Прийняті спільно з Державним міністерством безпеки та іншими міністерствами нові правила набудуть чинності 1 березня 2022 року.

Сі дав зрозуміти, що релігії повинні пристосуватися до того, що Китай є соціалістичною країною. За словами верховного лідера, «ядра» КПК, маси віруючих мають об’єднатися навколо партії та уряду й відкинути будь-який іноземний вплив.

Також заборонено святкувати Різдво. Це свято вважається «західною» загрозою для китайської культури. Така заборона на святкування Різдва поширюється і на школи. Вчителів і партійців просять працювати над китайськими традиціями, а всіх громадян просять повідомляти про святкування Різдва в поліцію.

Організації та приватні особи, які бажають надавати релігійну інформацію в Інтернеті, мають подати заявку до провінційного Департаменту у справах релігії. Проповіді, гомілії, церемонії та освітні заходи, що проводяться релігійними організаціями, монастирями, церквами та приватними особами, можуть транслюватися в Інтернеті лише після отримання спеціальної ліцензії.

Також було встановлено, що жодна організація чи приватна особа не можуть збирати кошти «заради релігії» в інтернеті. Релігійна діяльність в Інтернеті заборонена і для іноземних організацій, що перебувають у Китаї.

Згідно з новими правилами, релігійна інформація в Інтернеті не повинна «підбурювати до підриву державної влади, виступати проти керівництва партії, підривати соціалістичну систему, національну єдність та соціальну стабільність». Вона також не повинна «пропагувати екстремізм, тероризм, етнічний сепаратизм та релігійний фанатизм». Ініціативи, спрямовані на молодь, також цільові: інтернет-комунікації не повинні «схиляти неповнолітніх до релігії, організовувати їх або примушувати до участі в релігійній діяльності».

Читайте також: 

Щодо католицької церкви, то підписання у 2018 році та продовження у жовтні 2020 року китайсько-ватиканської угоди про призначення єпископів не зупинило переслідування її членів, особливо неофіційних.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Так виглядає, що скоро подібні суворі обмеження й заборони будуть вводитися і в країнах сучасної західної “цивілізації”… Тобто саме там, де геть відцуралися своїх біблійно-християнських коренів, і, принаймні, певні й досить виразні тамтешні “квіточки” цього, по суті, зловісно-диявольського процесу – наочно й переконливо – спостерігаємо нині…
    Ну а надалі, як можна припускати й очікувати, – в т. ч. підкоряючись тиску і впливу своїх “старших” західних партнерів і “наставників” – наша влада і, загалом, увесь вітчизняний затято-безбожний, себто секулярно-ліволіберальний, включаючи і содомсько-збочений, мейнстрім все це постараються будь-що зреалізувати і в Україні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button