Актуальне

Брехливість уст і чесна розмова

Звичайно, є й інші приклади брехливості уст, але ці, напевно, найпопулярніші. «Відкинь ти від себе лукавство уст, віддали ти від себе крутійство губ» (Пр.4:24).
Що таке лукавість уст? Зазвичай це нечесні слова. Це мова хвиляста, улеслива, несправедлива. Наведу декілька прикладів.

Обман

Обманювати щодо себе чи інших – це порушення Божого завіту. Навіть коли ми легко «перебільшуємо» чи «викривляємо» правду заради краси та історії чи потакання стереотипам, ми руйнуємо основу, на якій будуються чесні відносини і репутація. Не можна бути в мирі з Богом і ближнім, якщо між вами обман.

Чутки

Говорити про когось без його присутності – це крива дорога. Ми всі знаємо, що найкоротша відстань між двома точками – це пряма. А ось чутки – це «урізання кутів» на довгій і звивистій стежці. Чутки, можливо, до вас не дістануться, але за вами вони будуть ходити по п’ятах. І це лукавство уст.

Лицемірство

Це найгірше втілення обману. Лицемір презентує себе в неправдивому світлі, видаючи успіх там, де ним навіть не пахне, зображаючи щирість і турботу в один момент, а в наступний вже готуючись «пожерти живцем». Лицеміри проповідують про мир, коли навколо не просто немає миру, а всюди кипить війна. Вони проповідують мир і повагу, а самі таємно, інколи явно, ведуть себе протилежним чином. Біблія називає таких людей «двоєдушними». А ще у них зміїні язики.
Без сумніву, є й інші приклади лукавих уст, але ці – найпоширеніші. Богові подобаються ті, хто без крутійства говорить правду.

Джаоед Уілсон

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button