УкраїнаХристиянські новини

Нова заява "Дому милосердя" стосовно обставин смерті Олексія Кучапіна

Благодійна організація “Дім милосердя” опублікувала нову заяву, у якій роз’яснює ситуацію, яка склалася навколо загибелі Олексія Кучапіна. Подаємо текст заяви без змін.

Шановні наші партнери, друзі та небайдужі долею Олексія Кучапіна

– Як ми писали в попередній заяві, ми вдячні всім, хто допомагав в розшуку Олексія. Цей внесок був дуже важливий. Проте ми не просили допомоги у розслідуванні – заяви щодо імовірного вбивства походили від сторонніх осіб, а ініціативи незалежного розслідування з Домом Милосердя не пов’язані. Сподіваємося, інформаційне супроводження цієї ініціативи буде чесним та етичним. Ми щиро вдячні, що є небайдужі люди, які переймаються долею Олексія, проте в нас немає причин не довіряти офіційному слідству.
– Ми не коментуємо і не будемо коментувати перебіг розслідування справи Олексія. На цей момент в немає інформації яка би стосувалася когось, хто не є його родичем, або близьким другом. Просимо зберігати їх право на приватне життя.

– Ніякої інформації з достовірних джерел про погрози Олексію і Дому Милосердя з боку поліції, або інших осіб до трагедії немає. Якщо у когось вона є і ви справді хочете допомогти, то просимо опублікувати подробиці: хто цю погрозу робив, коли, в яких обставинах і в чому була погроза, або напряму надати цю інформацію поліції.
– Також на родину і Дім Милосердя не було тиску ані від поліції і інших органів влади, ані від церков,які є партнерами організації. Це неправда і маніпуляції. Важко довести факт відсутності чогось, особливо в таких психологічно важких ситуаціях, проте просимо нам повірити.
– Попередня наша офіційна заява була написана до виходу заяви Поліції Києва, тому ніяк не може бути її «копіркою». Так сталося, що опублікована вона була трошки пізніше, але якщо уважно прочитати обидва тексти, то буде зрозуміло, що вони різні.
– Сайт Дому Милосердя був закритий на реконструкцію задовго до трагічних подій. Нова версія сайту відрізняється від попередньої. В цьому легко впевнитися, якщо порівняти її з копією в кеші Google. Доступ до сайту був не лише в Олексія. Напевно, це був не кращий час, щоб публікувати оновлену версію, але нам важко було уявити, що цей факт буде використаний для чергових маніпуляцій.
– Доступ до сторінок Олексія в соціальних мережах отримала його дружина Олена, через його телефон, який їй передала поліція. Телефон в цій справі не є речовини доказом, за думкою слідства, тому його повернули, як особисту річ.
– Співробітники Дому Милосердя не знайомі з Захарією Керстюком особисто. В нас немає інформації, наскільки тісно Олексій з ним співпрацював і спілкувався, проте однозначно вони не були близькими друзям. Тобто інформація, яку він надає, є більшою мірою його власними домислами і маніпуляціями. Просимо не використовувати дописи Керстюка, як джерело.
– В служінні Олексія траплялися ситуації з визволенням людей із трудового рабства та намаганням повернути житло тим, хто його втратив всупереч законам. Проте це були окремі епізоди, і він та інші співробітники Дому Милосердя не займалися цим систематично, бо були зайняті більш рутинною працею з соціалізації безхатченків. Тому не треба висувати на передній план боротьбу з рабством і повернення нерухомості – це викривлення дійсності і обезцінення праці Олексія і його команди в головному напрямку, де допомогу отримали сотні людей.
Просимо поставитися з повагою і розумінням до нашої позиції.

З повагою,

Парубочій Віталій, в.о. директора ГО Дім Милосердя Київ;
Кучапіна Олена, дружина Олексія і зам.директора ГО Дім Милосердя Київ;
Максим Мамакін, пастор Макарівської християнської церкви, член наглядової ради ГО Дім Милосердя Київ;
Шемігон Ігор, пастор лютеранської громади Св.Мартіна м.Київ і соціальний робітник ГО Дім Милосердя Київ.

Джерело: Фейсбук

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!