Сім'я

Нова статистика підтверджує втрату віри серед старшокласників у Польщі

Частка учнів шкіл у Варшаві, які відвідують факультативні заняття з католицького катехизису, продовжує зменшуватися. Про це свідчать останні дані муніципальної влади.

Джерело: cne.news

Частка старшокласників, які відвідують уроки релігії, зараз становить менш як 30 відсотків, повідомляють «Нотатки з Польщі». Церковні лідери попереджають про «хвилю відступництва», наприклад, у Варшаві.

У 2019 році 44 % старшокласників все ще відвідували уроки релігії, повідомляють «Нотатки з Польщі» з посиланням на статтю в Gazeta Wyborcza. Останні дані показують, що цей відсоток впав до 29 %. У технічних і професійних школах частка учнів, які відвідували заняття з катехизму, знизилася з 41 % і 52 % торік відповідно до 23 % минулого року.

За даними «Нотаток з Польщі», ця тенденція спостерігається у кількох великих містах. Це вписується в ширшу тенденцію секуляризації польського суспільства.

Скандали

В очах громадськості церква є «нетолерантною інституцією, пов’язаною з керівною партією, яка йде пліч-о-пліч зі скандалами, включаючи педофілію», − сказав в інтерв’ю «Газеті Виборчій» о. Рафал Ковальський, прессекретар курії у Вроцлаві. Особливо після того, як уряд запровадив більш суворі закони про аборти, все більше молодих людей відвернулися від релігії, додає він. Опитування того часу показує, що лише 9 відсотків молодих людей позитивно ставилися до церкви.

Читайте також:

На початку цього року CNE.news повідомляв, що кількість учнів, які відвідують уроки релігії в початкових школах, також стрімко зменшується.

При цьому переважна більшість польського населення продовжує ідентифікувати себе як католики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!