Християнські новини

Археологи переконані, що виявили храм, у якому відбувся І Нікейський собор

Досліджуючи дно озера в Туреччині біля колишнього міста Нікея, археологи виявили християнський храм віком 1700 років. Вчені вважають, що саме в ньому відбувся І Нікейський собор в 325 році.
Храм було виявлено методом аерозйомки на дні озера Ізнік біля міста Ізнік (в древності – Нікея). В місті до цього часу залишилися залишки фортеці візантійських часів, а його населення складає біля 15 тис. людей.
За даними науковців, храм зруйнував масштабний землетрус в 740 році, і тепер залишки його стін поховані на глибині трьох метрів під товщею води, близько 50 метрів від берега.
Мустафа Сахін вважає, що є підстави вважати, що саме в цьому храмі відбувся Нікейський собор у 325 році, скликаний імператором Костянтином І. Собор тривав більше двох місяців і став першим Вселенським собором в історії християнства. На соборі було прийнято Нікейський символ віри, засуджена арійська та інші єресі, неділю було визнано вихідним днем замість суботи, визначено святкування Пасхи і напрацьовано 20 канонів віри.

invictory.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button