Християнські новини

Научай і «получай». Чому батьки нападають на вчителів і як з цим боротися?

«Лінійкою по руках» і «підзатильник від вчителя» відійшли у минуле, тепер потрібно боротися за права педагогів. Лише за 2018 – 2019 роки сталися три жорстокі напади на вчителів, що закінчилися лікарнею. Окрім фізичного насилля, педагоги постійно потерпають від погроз, принижень, звинувачень, просто зневажливого ставлення з боку учнів та батьків. На Рівненщині вчителька взагалі спробувала покінчити з собою через складні стосунки з учнями. Щоб застрахуватися, вчителям доводиться постійно виправдовувати свої методи оцінювання, а деколи й записувати кожен робочий день на диктофон, щоб у разі чого довести свою невинуватість.
10 квітня 2019 року на розгляд Верховної Ради передали законопроект, який має на меті захистити освітян від психічної та фізичної шкоди. По-перше, законодавчо встановлять, що педагоги мають право на повагу до своєї особистості, шанобливе ставлення з боку учнів та батьків. По-друге, встановлять штраф за шкоду психічному чи фізичному здоров’ю, який становитиме від 5100 до 20 400 грн. По-третє, введуть штраф за перебування на території школи у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, адже саме у такому стані батьки найчастіше нападають на вчителів.
Противники законопроекту стверджують, що вчителі вже мають право на повагу до своєї особистості, адже таке право конституційно закріплене за кожним і б’ють їх не частіше, ніж представників інших професій. То навіщо надавати якісь особливі привілеї? Тим паче, що і самі вчителі нерідко жорстоко ставляться до учнів: кричать, обзивають, ставлять у куток, не дозволяють вийти з кабінету.
Створення закону, який захищатиме педагогів від насильства – це правильний крок, але вирішити проблему цілковито він не зможе. Повага, людяність, емпатія – те, що не можна штучно нав’язати на рівні законодавства. Такі риси потрібно розвивати свідомо і поступово, адже мета такого розвитку – не забезпечення спокою вчителя, а виховання здорового суспільства.

Більше про насильство:

Різнобічне формування особистості учня, а не лише отримання знань, наставництво, а не вчительство – ось який підхід створить атмосферу взаємної поваги між учнями та вчителями. Основою і першим кроком такого переосмислення можуть стати уроки Біблійної моралі, які допоможуть учневі сформувати правильну систему цінностей.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button