СвітХристиянські новини

Національний союз пропонує в Конституції Латвії зміцнити концепцію сім’ї як союзу чоловіків і жінок

Національний союз вніс на розгляд Сейму законопроєкт про внесення змін до Конституції Латвійської Республіки, який передбачає внесення змін до статті 110 Конституції шляхом зміцнення Конституцією концепції сім’ї як союзу чоловіків і жінок. Повідомляє lsm.lv.

На думку Національної спілки, поняття сім’ї має бути чіткіше визначене в Основному законі держави після рішення Конституційного Суду про те, що положення Трудового закону про відпустки лише для батька дитини не відповідають Конституції. Суд також наголосив, що сім’я – це не просто союз, заснований на шлюбі. Тому, за рішенням Верховного суду, держава зобов’язана також захищати та підтримувати одностатеві сім’ї.

Проте рішення Верховного суду викликало широкий резонанс і суперечливі думки, зокрема, міністра соціального забезпечення Рамони Петравіча, яка вважає це загрозою традиційним цінностям сім’ї. У будівлі Конституційного суду відбувся пікет для підтримки традиційних сімей.

Партія вважає, що «це довільне тлумачення поняття сім’ї, яке не відповідає волі законодавця, висловленій у поточній редакції статті 110 Конституції, а також розумінню латвійського суспільства щодо того, що таке сім’я».

«Латвія – це демократична країна з різноманітними поглядами та повагою до кожного громадянина. Але водночас існують цінності, які були особливо близькими й навіть святими для нашої нації та її культури протягом сотень років. Однією з цих цінностей є розуміння сім’ї, яке базується на батькові та матері – чоловікові та жінці – та їхніх дітей. Дотепер таке розуміння здавалося само собою зрозумілим, проте рішенням Конституційного Суду воно ставиться під сумнів. Щоб не продовжувати різні тлумачення статті 110 Конституції, поняття сім’ї має бути детальніше описано в Конституції та зроблено якомога чіткішим і однозначнішим», – підкреслює Раївіс Дзінтарс, голова Національної спілки.

Представлений законопроєкт пропонує висловити статтю 110 Конституції у таких редакціях:

«Держава захищає і сприяє шлюбу – союзу між чоловіком і жінкою, сім’єю на основі шлюбу, спорідненості чи усиновлення, правами батьків і дітей, що включає право рости в сім’ї на основі матері (жінки) та батька (чоловіка). Держава надає спеціальну допомогу дітям з інвалідністю, дітям, які залишились без піклування батьків або жертвам насильства».

Таким чином, законопроєкт окреслює три можливі шляхи формування сім’ї, пояснює Національна спілка:

  1. В результаті шлюбу;
  2. В результаті спорідненості у батьків, в тому числі неодружені, які мають дитину.
  3. В результаті усиновлення, яке з юридичної точки зору в латвійській правовій системі можна порівняти з кровними зв’язками.

Також пояснюється, що може існувати неповна сім’я, але батьки не можуть бути однієї статі.

Читайте також:

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!