Новини археології

Археологи виявили 3300-річну кераміку, яка належить до часів Рамзеса і, можливо, Мойсея

Цього тижня ізраїльські археологи оприлюднили те, що вони називають «відкриттям, яке трапляється раз у житті», пов’язаним із 3300-річною недоторканою керамікою, яка належить до часів єгипетського фараона Рамзеса II й, можливо, до часів Мойсея.

Джерело: christianheadlines.com

Відкриття, оприлюднене в неділю, було зроблено минулого тижня, коли механічний землекоп проник на дах печери в національному парку Палмахім-Біч, виявивши велику кімнату, здавалося б, «заморожену в часі» і наповнену керамікою та іншими предметами, які використовувалися в Єгипетському похованні. У той час єгипетське царство включало землю, яка зараз є Ізраїлем.

Управління старожитностей Ізраїлю (IAA) заявило, що печера схожа на «знімальний майданчик Індіани Джонса», наповнена недоторканими чашами та глечиками.

«Висічена печера мала квадратну форму з центральною опорною колоною, — повідомили в IAA. − Кілька десятків непошкоджених керамічних і бронзових артефактів були викладені в печері, точно так, як вони були організовані під час церемонії поховання близько 3300 років тому. Ці посудини були похоронними жертвами, які супроводжували померлого з вірою, що вони служитимуть йому у загробному житті».

Археологи кажуть, що кераміка була «недоторканою протягом 3300 років» і відноситься до пізньої бронзової доби, приблизно до часів єгипетського фараона Рамзеса II. Хоч сучасні фільми, такі як «Принц Єгипту» та «Десять заповідей », зображують Рамзеса як фараона, який сказав Мойсеєві, що не звільнить євреїв, багато вчених і біблійних експертів стверджують, що Мойсей і Рамзес II не були сучасниками.

«Це відкриття трапляється раз у житті, — сказав Елі Яннай з Управління старожитностей Ізраїлю. − …Той факт, що печера була запечатана, а не пограбована в більш пізні періоди, дозволить нам застосувати сучасні наукові методи, доступні сьогодні, щоб отримати багато інформації з артефактів і із залишків, що збереглися на посудинах, наприклад, органічні залишки, які не видно неозброєним оком. Печера може дати повну картину похоронних звичаїв доби пізньої бронзи».

Директор Управління старожитностей Ізраїлю Елі Ескосідо та директор Управління природи та парків Ізраїлю Рая Шуркі назвали відкриття «абсолютно дивовижним».

«Протягом кількох днів ми сформулюємо план проведення досліджень і охорони цього унікального місця, яке є святом для археологічного світу та для стародавньої історії землі Ізраїлю», — йдеться в повідомленні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button