СвітХристиянські новини

Мормонські погляди про потойбічне життя в голлівудських мультфільмах не є Біблійними

В голлівудських мультфільмах «Душа», «Таємниця Коко» і в серіалі «У кращому світі» пропагується мормонські погляди про потойбічне життя, які не є Біблійними. Про це заявила Яна Рісс, авторка аналізу цих продуктів. Повідомляє svitogliad.com з посиланням на dialogi.online.

В мультфільмі «Душа» йдеться, що в «доземному житті» людини немає Бога-Творця та війни на Небесах. Хоча є моменти, де у безтілесних умів вже є основні зачатки їх майбутньої людської особистості, і вони вже здобули життєву іскру.

Також «Душа» переконує глядачів, що кожен, хто живе на Землі, сам зробив цей вибір, аби прийти сюди.

Ще один приклад теології мормонізму про людську душу – це серіал «У кращому світі».

Персонаж Чіді виявляє «Гарне місце», яке насправді зовсім не «місце», а стан, у якому в тебе є достатньо часу, щоб проводити його з тими, кого ти любиш. Ще в серіалі йдеться про вічне вдосконалення.

В останньому сезоні «У кращому світі» простежується, як мормонське уявлення про Небеса торжествує над традиційним релігійним переконанням. Коли герої нарешті досягають «Гарного місця», вони виявляють, що цей передбачуваний рай – це свого роду пекло. Це прокляття одноманітністю, де «нагорода» за добре прожите життя – нескінченна відпустка, вільна від відповідальності й змін. У серіалі небеса – це смуга нігілізму, в якій прокляті й врятовані – одні й ті самі люди. Тому їм не терпиться втекти з цього «місця».

Схожі статті

Головні герої в «Гарному місці» роблять ці традиційні небеса більш схожими на мормонські, в яких у їхніх мешканців є мета, можливість вибору і людські стосунки.

Читайте також:

Ще один мультфільм – це «Таємниця Коко», в якому можна побачити мормонське уявлення про життя після смерті, та який зачіпає тему вічних сімей.

В мультфільмі йдеться, що наші справи на Землі можуть бути рятівними для членів нашої родини, які вже померли. До того ж між нами не обривається зв’язок, бо члени сім’ї перейшли на іншу сторону.

А 1-го листопада, або в День мертвих, мексиканські сім’ї святкують і їдять біля могил своїх близьких. Тому головний герой повинен дізнатися історію своєї родини, щоб всі її живі й мертві члени могли об’єднатися з цієї нагоди.

Авторка аналізу мультфільмів та серіалу Яна Рісс не мала на увазі, що режисери й письменники цих історій були під впливом поглядів мормонів або були знайомі з ними. Проте через цей аналіз, Рісс хотіла показати, що чимала кількість з цих уявлень привабливі для багатьох на глибинному рівні й пов’язані з істинами про життя, смерть і любов.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button