Новини суспільства

Лауреати Нобелівської премії з літератури та інші митці підписали заяву на підтримку України

Заяву проти дій Росії в конфлікті навколо України підписали сотні митців, культурних та громадських діячів. Не можна миритися з тим, що через понад 80 років після підписання пакту Гітлера-Сталіна в Європі знову з’явилися відкриті загрози вторгнення на чужу суверенну територію, йдеться в заяві, опублікованій 4 лютого.

Джерело: dw

«Не можна миритися з відкритою загрозою вторгнення на чужу, суверенну територію», − заявляють лауреати Нобелівської премії з літератури та інші митці щодо дій РФ навколо України.

350 підписантів заяви підкреслюють, що прагнення президента Росії Володимира Путіна до гегемонії є наступом на демократичні свободи, здобуті в багатьох країнах Східної Європи з 1989 року. Здається, Путін створює загрозу Росії з боку НАТО, але навпаки: «Оточена Україна російськими військами є посяганням на мир у всій Європі», – йдеться у заяві.

Підписанти заяви звертаються до політиків із закликом «мобільності у протидії агресії Путіна». Діалог з Росією підтримується, але необхідно вимагати негайного і беззастережного виведення російських військ від кордонів України.

Читайте також:

Міноборони Туреччини заявило про завершення військової операції у Сирії

Під заявою підписалися лауреати Нобелівської премії з літератури Герта Мюллер (Herta Müller) та Воле Шоїнка, композитор Вольф Бірман (Wolf Biermann), митець та активіст Ай Вейвей, лірик та есеїст Дурс Грюнбайн (Durs Grünbei), а також екс-голова Бундестагу Вольфґанґ Шойбле (Wolfgang Schäuble).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button