Домашня » Новини » Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов звернувся з нагоди річниці Реформації

Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов звернувся з нагоди річниці Реформації

Звернення координатора Всеукраїнського Собору Олександра Турчинова з нагоди 502-ї річниці Реформації

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Початком Реформації, що змінила обличчя Європи та світу, вважають 31 жовтня 1517 року, коли священник Мартін Лютер розіслав знайомим свої знамениті «95 тез» для обговорення, а за іншою версією — прибив їх до дверей місцевої церкви.

В цих тезах він виступив проти фарисейства та відступу від Євангельських істин керівництва католицької церкви. Це відбулося 502 роки тому. З цього почалося відновлення не тільки церкви, але і всього середньовічного суспільства.

Згідно з Максом Вебером, Реформація не лише була засадничою для протестантизму, не лише задала парадигму сучасного християнства, але й зіграла ключову роль у зламі феодалізму та зародженні капіталізму. Реформація – це реформування, перш за все, свого відношення до Бога, до життя, до своєї країни, до свого народу. Це нові підходи до освіти, науки, до організації суспільства та побудови держави.

Приклад Реформації, яка відкрила перед Європою шлях до оновлення і розвитку, свідчить: позитивні зміни можуть відбуватися швидко і всеосяжно. Перше, що необхідно, — це особисте бажання змінюватися та вдосконалюватися. Для Реформації потрібна воля, відповідальність, працелюбність, компетенція і сміливість.

Чи готова Україна до своєї Реформації? На жаль, поки ще ні. Більшість українців продовжують вважати, що їх життя залежить від того, “який цар сидить на престолі” (гарний чи поганий), яке у нього оточення, які у них програми і пріоритети. Такий собі феодалізм свідомості. Злам цього соціального марева, розуміння, що все виключно залежить особисто від тебе, — це і є початок Реформації. Зміни себе, і зміниться країна  це і є дієва формула Реформації, формула побудови великих країн сучасного світу!

Координатор Всеукраїнського Собору
Олександр Турчинов

У 2017 році в рамках відзначення 500-річчя Реформації в Україні був створений документальний історичний фільм «Реформація. 500 років потому». Основний меседж стрічки: історія Реформації — це історія звичайних людей, які змінивши себе, змінили світ. Чому деякі країни Європи більш успішні за інші? Звідки походять демократія, трудова етика, свобода слова та віросповідання? Як на теренах українських земель зародився протестантизм, але чому так і не затвердився на державному рівні? В трьох серіях даного документального фільму намагаються відповісти на ці та інші питання теологи, філософи та дослідники.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

31 жовтня 1517 року – початок Реформації в Європі

Наступна Стаття

Чи знаєте ви що першу Біблію (Святе Письмо) українською мовою видали у Відні

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *