Новини суспільстваХристиянські новини

Координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов звернувся з нагоди річниці Реформації

Початком Реформації, що змінила обличчя Європи та світу, вважають 31 жовтня 1517 року, коли священник Мартін Лютер розіслав знайомим свої знамениті «95 тез» для обговорення, а за іншою версією — прибив їх до дверей місцевої церкви.
В цих тезах він виступив проти фарисейства та відступу від Євангельських істин керівництва католицької церкви. Це відбулося 502 роки тому. З цього почалося відновлення не тільки церкви, але і всього середньовічного суспільства.
Згідно з Максом Вебером, Реформація не лише була засадничою для протестантизму, не лише задала парадигму сучасного християнства, але й зіграла ключову роль у зламі феодалізму та зародженні капіталізму. Реформація – це реформування, перш за все, свого відношення до Бога, до життя, до своєї країни, до свого народу. Це нові підходи до освіти, науки, до організації суспільства та побудови держави.
Приклад Реформації, яка відкрила перед Європою шлях до оновлення і розвитку, свідчить: позитивні зміни можуть відбуватися швидко і всеосяжно. Перше, що необхідно, — це особисте бажання змінюватися та вдосконалюватися. Для Реформації потрібна воля, відповідальність, працелюбність, компетенція і сміливість.

Чи готова Україна до своєї Реформації? На жаль, поки ще ні. Більшість українців продовжують вважати, що їх життя залежить від того, “який цар сидить на престолі” (гарний чи поганий), яке у нього оточення, які у них програми і пріоритети. Такий собі феодалізм свідомості. Злам цього соціального марева, розуміння, що все виключно залежить особисто від тебе, — це і є початок Реформації. Зміни себе, і зміниться країна  це і є дієва формула Реформації, формула побудови великих країн сучасного світу!

Координатор Всеукраїнського Собору
Олександр Турчинов

У 2017 році в рамках відзначення 500-річчя Реформації в Україні був створений документальний історичний фільм «Реформація. 500 років потому». Основний меседж стрічки: історія Реформації — це історія звичайних людей, які змінивши себе, змінили світ. Чому деякі країни Європи більш успішні за інші? Звідки походять демократія, трудова етика, свобода слова та віросповідання? Як на теренах українських земель зародився протестантизм, але чому так і не затвердився на державному рівні? В трьох серіях даного документального фільму намагаються відповісти на ці та інші питання теологи, філософи та дослідники.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button