Актуальне

Коли можливе відродження християнства в Росії?

Відродження християнства в Росії (у тому числі євангельського) буде можливим з нової хвилі євангелізації, яка включатиме і депутинізацію церкви і християнської спільноти. У Німеллера можна багато чого повчитися, тому що він понад тридцять років у пост-гітлерівській Німеччині їздив по церквах з проповідями, бесідами про денацифікацію церкви й богослов’я. І саме денацифікація призвела до миротворчих діалогів та примирення з німецьким народом.

Духовні скріпи Росії, якими пишалося так багато християн (православних і протестантів різного штибу) виявилися демонічними узами совісті, богослов’я, місіології та екклесіології. Примирення потрібно буде, і миротворчі діалоги будуть потрібні. Але вони повинні будуть включати обов’язкове питання, яке Бог любив ставити кожному пророку: «Що ти бачиш?». Пророча роль Церкви полягає саме у відповіді на це питання: наскільки ми дивимося на світ очима Бога, а не очима демонічної кремлівської ідеології, яка стала частиною еклесіологічно-богословського дискурсу?

Ще у грудні 2013 р., на конференції у Новосибірську, я часто чув молитви від росіян у церкві на тлі того, що Україна хотіла набути статусу кандидата в ЄС. Суть молитви: «Боже, зупини українців, що вони готові за шматок хліба продатись Європі та геям, і зрікаються нашої російської духовності». Я на жодну таку молитву не сказав «Амінь». А тільки просив Бога мудрості дочекатися закінчення конференції, щоб швидше виїхати. Якісь спроби пояснити щось про Україну завжди закінчувалися ось цим: «не все так однозначно».

І ось тепер усе начебто вже однозначно. Але більшість не відповідає на питання «Що ти бачиш?», питає Господь…

Пророки в книгах Суддів, Царів і Хронік дуже чітко називали царів: нечестивий − благочестивий. І якщо пророк виправдовував убивцю Ахава, що «не все так однозначно», то це був лжепророк. Але наскільки сьогодні вистачить пророчого голосу народу Божого в Росії вбивцю назвати вбивцею і не додати «не все так однозначно»?

Читайте також:

Для усвідомлення потрібен час. Для лікування пам’яті та думки потрібен час. Для трансформації потрібен час, щоб відповісти на запитання «Що ти бачиш?». І цей час починається зі зречення радянського світогляду, комуністичних цінностей та ідей путінізму про збирання народів російських вогнем і мечем у єдиний народ, бомблячи мирні міста і розстрілюючи мирних жителів. І щоразу нагадуватиму про причинно-наслідковий зв’язок: не Україна напала на Україну у 2014, а Росія напала на Україну, створивши маріонеткові «держави», щоб легалізувати свій збиральний похід. Що ти бачиш?..

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Тарас Дятлик

Пошукач кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, голова правління ГО "Євангельська акредитаційна теологічна асоціація", член Міжнародної ради по євангельській богословській освіті (в рамках Всесвітнього євангельського альянсу), член Наглядової ради асоціації "Богослови без кордонів", регіональний директор United World Mission (Overseas Council) по Східній Європі та Центральній Азії в області розвитку богословських освітніх систем. Випускник Донецького християнського університету й Evangelische Theologische Faculteit (Лувен, Бельгія) за спеціалізацією богослов'я Нового Завіту.

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. Повністю згоден і цілком підтримую всі ці – дуже розумні й актуальні думки і аргументи шановного автора.
  Разом з тим задаюся отаким питанням.
  Тобто. Для подібної – означеної автором – “пост-путінської” МЕНТАЛЬНО-СВІТОГЛЯДНОЇ трансформації свідомості більшості російських і, зокрема, євангельських християн (а, тим паче, всього російського суспільства загалом), мабуть, знадобляться довгі-довгі роки. А, може, і десятиліття…
  Крім того, нині схожі духовні викривлення – тою чи іншою мірою – мають вплив на деяку частину євангельських (не кажучи вже про інших) християн, на жаль, і в Україні…
  Одначе чи є у них цей час?! Бо, як красномовно засвідчують численні – і саме сучасні – події, знамення і факти, дуже скоро має відбутися Друге пришестя Ісуса Христа…
  Водночас УСЕ тут у владі і руках всемогутнього й милостивого Господа. Так що, напевно, маємо молитися – в т. ч. – і в цих намірах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!