Релігія

До Верховної Ради поданий законопроєкт про заборону діяльності Російської Православної Церкви в Україні

26 березня на сайті Верховної Ради України з’явився законопроєкт «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо запровадження заборони діяльності РПЦ (УПЦ МП) в Україні. Ініціаторами виступила група народних депутатів: шість із фракції «Голосу» і обранець зі «Слуги народу».

Джерело: risu.ua з посиланням на glavcom.ua

Документ передбачає заборону релігійних організацій (об’єднань) тієї країни, яка здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України.

Зазначається, що Російська Православна Церква в Україні (раніше – Українська Православна Церква Московського Патріархату) є розгалуженою всеукраїнською розвідувально-диверсійною структурою, яка всі ці роки працювала і продовжує працювати на користь Путіна.

У пояснювальній записці зауважується, що є різні випадки співпраці священиків із російською армією. Наприклад, 25 лютого 2022 року біля Гостомеля, що на Київщині, затримали протоєрея РПЦ в Україні – Михаїла Павлушенко, який допомагав військам РФ. Також 16 березня 2022 року у Києві затримали священика РПЦ в Україні отця Онуфрія. Під час обшуку його будинку виявили, що він співпрацював зі спецслужбами Росії.

Вчора, 28 березня, відповідний законопроєкт направлено на розгляд профільного парламентського комітету.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Дуже обнадійлива інфа! І цей законопроєкт, як видається, слід приймати НЕГАЙНО: за спрощеною процедурою і
    в одному читанні.
    Одначе поживемо – побачимо, наскільки швидко – і за чиєю саме підтримкою (а чиєю ні) – ця суперважлива законодавча ініціатива проходитиме через Верховну Раду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button