Домашня » Новини » Історія заснування всесвітнього Дня Батька

Історія заснування всесвітнього Дня Батька

7
Поширень
Pinterest WhatsApp

Свято має дуже зворушливу історію. Вперше День батька відзначили в 1910 році в США. Засновницею даного свята вважають Сонору Додд. Вона виховувалася в багатодітній родині, в якій мати померла при пологах, і батькові одному довелося доглядати за шістьма дітьми.

День батька – історія

У 1909 році на церковній службі з нагоди Дня матері вже доросла Сонора задумалася про те, що повине бути таке свято і для батьків. Адже її тато завжди був прикладом для наслідування, справжнім главою сім’ї, і вона хотіла показати, як любить і цінує його турботу.

З ідеєю створення свята жінка звернулася в мерію, і там її підтримали. Було прийнято рішення відзначати День батька в місті 5 червня, в день народження Вільяма Смарта.

Але до призначеної дати не встигли закінчити всі приготування, тому свято перенесли на 19 червня.

А в 1966 році воно стало загальнонаціональним, коли президент США Ліндон Джонсон встановив щорічну дату святкування кожної третьої неділі червня.

Пізніше й інші країни, в яких декларується повага до сімейних цінностей приєдналися до святкування Дня батька.

Варто відзначити, що багато країн встановили для вшанування батьків свої національні дні: німці відзначають День батьків в день Вознесіння Господнього, австралійці – в першу неділю вересня, італійці, іспанці і португальці – 19 березня.

Деякі європейці в цьому місяці вже привітали своїх батьків – у Литві це зробили в першу неділю червня, в Бельгії – в другу. А наші польські сусіди зроблять це 23 червня.

Святкування Дня батька – це вираження любові і подяки, про який діти часто забувають або ж святкують лише день матері.

Кабінет Міністрів затвердив нове свято – День батька, який відтепер буде відзначатися на державному рівні. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 8 травня.

Більше про День батька:

Свято було затверджено в нашій країні з метою створення і розвитку сприятливих умов зі зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у виховному процесі дітей, а також сприяння популяризації сімейного способу життя, формування відповідального батьківства та материнства.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

Попередня Стаття

В ООН заснували Міжнародний день пам'яті жертв насильства на грунті віросповідання

Наступна Стаття

Вітрила кохання

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *