СвітХристиянські новини

Іран "помилково збив український літак"– американські ЗМІ (відео)

Іран “помилково збив український літак” зі 176 пасажирами та членами екіпажу на борту. Про це повідомляє низка американських ЗМІ з посиланням на джерела в розвідці США, Пентагоні та розвідці Іраку.

Кореспондент CBS News Кріс Ван Клів повідомив, що американські чиновники впевнені, що український літак був збитий Іраном.

Американська спецслужба отримала сигнали з радіолокатора та виявила постріли з двох ракетнопускових установок, ймовірно, SA-15 (зенітно-ракетного комплексу “Тор” російського виробництва), після чого був зафіксований вибух.
в ірані
Newsweek повідомляє, що одразу три джерела з Пентагону, керівництва американської розвідки та розвідки Іраку підтвердили ураження літака іранською ПВО.
Центральне командування США відмовилося коментувати це питання, коли з ним зв’язалися журналісти Newsweek. Від Ради національної безпеки США чи Державного департаменту жодної відповіді також не було.

Що каже Трамп

Президент США Дональд Трамп у четвер повідомив, що має “підозри” щодо авіакатастрофи в Ірані.
“Ну, у мене є підозри. Не хочу говорити тому, що у інших також є підозри. Дехто міг би зробити помилку з іншого боку, не наша система. Нас це не стосується. Він летів у досить неспокійному регіоні. Вони могли там помилитися. Дехто каже техніка підвела. Я особисто гадаю, що це навіть не питання”, – зазначив Трамп.

Що каже українська влада

Увечері президент України Володимир Зеленський провів нараду оперативного штабу з питань катастрофи літака МАУ в Ірані.
“На нараді оперативного штабу було наголошено, що розслідування перебуває на надто ранньому етапі, щоб озвучувати конкретні деталі. Розглядається кілька версій”, – йдеться в заяві Офісу президента.
Після появи публікацій в американських ЗМІ, BBC News Україна попросило їх прокоментувати секретаря РНБО Олексія Данілова.

“Ми не можемо це коментувати. У нас є свої версії. Їх сім. Одна з версій – це те, що було озвучено (американськими ЗМІ. – Ред.), але ми не можемо це стверджувати”, – зазначив пан Данілов.

“Ми постійно отримуємо інформацію від українських експертів, але не можемо її коментувати”, – додав секретар РНБО.

Пізніше Офіс президента повідомив, що Україна звертається до міжнародних партнерів з проханням допомогти з пошуком доказів, аби встановити причину трагедії.

“Наша країна зацікавлена в тому, щоб була встановлена істина. Тому звертаємося до міжнародних партнерів України: якщо ви маєте докази, які допоможуть розслідуванню, просимо надати їх”, – зазначено в заяві.

Версії РНБО

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомив інтернет-виданню “Цензор.НЕТ”, що ураження ЗРК (зенітно-ракетним комплексом) є однією з версій катастрофи із літаком МАУ в Ірані, і тому українські експерти прагнутимуть пошукати на місці катастрофи в Ірані уламки російської ракети.

“Наша комісія в даний момент узгоджує з іранською владою питання про виїзд на місце катастрофи, і має намір провести пошуки уламків російської зенітної ракети ЗРК “Тор”, – заявив секретар РНБО.

За словами Олексія Данілова, українська сторона “використовує наробки із розслідування атаки на “Боїнг” МН-17″, а у складі української державної комісії, яка цієї ночі вирушила до Ірану, є фахівці, які брали участь у розслідуванні тієї катастрофи та експертизі уламків російської зенітної ракети “Бук”.
Серед головних версій катастрофи секретар РНБО назвав такі:

  • ураження літака зенітною ракетою ЗРК, зокрема, ЗРК “ТОР”, оскільки інформація про це “з’явилася в інтернеті”,
  • зіткнення із БПЛА (безпілотний літальний апарат) або іншим літаючим об’єктом,
  • руйнування чи вибух двигуна з технічних причин,
  • вибух всередині літака в результаті терористичного акту.

Вранці 8 січня літак Боїнг 737-800 NG зазнав катастрофи в Ірані. Всі 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, які перебували на борту, загинули.
9 січня оголошено днем жалоби в Україні.

Відео зіткнення ракети з літаком МАУ в Ірані

У мережі з’явилося відео ймовірного удару іранської ракети по українському літаку. Експерти Bellingcat вже перевіряють цю інформацію.
«За нашою початковою оцінкою, відео показує багатоквартирний будинок в західному Парандій (35.489414, 50.906917). Ця перспектива орієнтована приблизно на відому траєкторію # PS752 », – заявили в Bellingca.

****

Після ісламської революції Іран перетворився на тоталітарну державу з теократичним режимом. В основі державного устрою лежить ісламське право, а держава офіційно визначається як ісламська республіка. На тлі докорінних революційних перетворень Іран став ворогом Заходу, а найперше – США. Не менш ворожими є і відносини з Ізраїлем.
За таких умов цілком закономірною є загроза для християн з боку державної влади. Хоча християнство визначається Іраном як дозволена релігія, однак ні про яку свободу віросповідання і мови не може бути.
Євангелізація все частіше стає приводом до кримінального переслідування. В Ірані заборонено публічно проповідувати про Христа, поширювати чи взагалі зберігати Біблію перською мовою чи, тим паче, навертати в християнство мусульман.
Яскравим прикладом можуть слугувати обвинувальні вироки проти пастора Юцефа Надархані, Ясера Моссаєбзаде, Сахеба Фадей та Мохаммада Реза Оміді за те, що вони практикували християнство. Іранців було засуджено за те, що вони «діяли проти національної безпеки», «пропагуючи сіоністське християнство».
Проте жорсткі дії уряду не здатні зупинити поширення Євангелії. Для багатьох це може бути несподіванкою, але темп росту християнства в Ісламській Республіці Іран є швидшим, ніж у будь-якій іншій країні світу. Не зважаючи на постійну загрозу, небезпеку та ризик для віруючих, їх кількість постійно зростає (найперше, через інтернет-проповіді та супутникове телебачення). Однак, враховуючи ісламістську політику уряду, іранські християни потребують молитовної підтримки своїх братів і сестер, а особливо ті, хто перебувають у в’язницях.

Джерела: bbc.com, https://t.me/c/1352726486/3564, Християни для України

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

3 Коментарів

  1. “Американська спецслужба отримала сигнали з радіолокатора та виявила постріли з двох ракетнопускових установок, ймовірно, SA-15 (зенітно-ракетного комплексу “Тор” російського виробництва), після чого був зафіксований вибух.”
    Іншими словами, кремлівське керівництво країни-агресора (РФ) предметно й масштабно озброює цей – не менш агресивно-авторитарний – радикально-ісламістський режим Ірану.
    І не просто озброює, а вони обидва тісно співпрацюють і, по суті, координують свою політику в регіоні Близького Сходу, в т. ч. у перебігу довготривалого збройного конфлікту в Сирії. Тобто буквально біля північно-східного кордону Ізраїля.
    Крім того, іранський режим утримує в регіоні відомі ісламістські екстремістсько-терористичні угруповання. Включаючи й ті, збройні формування яких періодично нападають і атакують територію єврейської держави…
    І т. д. й т. п.
    Інакше кажучи, всі ці та багато інших аналогічних фактів – зайвий раз – підтверджують і свідчать, що прямо на наших очах збуваються, зокрема, ті біблійні пророцтва, які читаємо в 38 і 39 главах книги пророка Єзекіїля. І де ці дві агресивно-авторитарні сучасні держави згадуються в числі найперших: спочатку та, що “від меж півночі”, а потім друга – “перси” (Єз.38:4-6; 39:2).

  2. Ну що ж: Ірану довелося визнати той факт, що частини його ППО дійсно “помилково” збили цей український цивільний авіалайнер…
    І в цьому зв’язку постає отаке “цікаве” запитання.
    Тобто та ракета, що поцілила наш вітчизняний Боїнґ з 176 людьми на борту, була саме РОСІЙСЬКОГО виробництва.
    І тут логічно буде припускати, що в технічному обслуговуванні і навчанні іранських військових користуванню таких видів озброєнь беруть участь російські фахівці. І якщо це так, що чи мали ці російські спеціалісти якийсь вплив на прийняття – так, нехай “помилкового” – рішення про запуск ракети в бік українського пасажирського борту?!

  3. Так, дивлячись з висоти відомих сьогоднішніх подій повномасштабної російсько-української війни, доходиш певного й однозначного висновку: тодішнє збиття Іраном українського пасажирського авіалайнера було далеко не випадковістю…
    В книзі пророка Єзекіїля Іран (“перси”) згаданий як найперший партнер-союзник цієї диявольської – агресивно-терористичної московсько-ординської імперії зла, безбожництва і беззаконня (Єз.38:5).
    І тепер вони координують свою політику не лише в регіоні Близького Сходу, як про це наголошувалося у тому моєму попередньому коменті. А й – прямо й безпосередньо – РАЗОМ атакують і вбивають в Україні дронами іранського виробництва її мирних мешканців!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button