СвітХристиянські новини

Хто має стосунки з Богом, той спить міцніше: Дослідження

В журналі для наукового вивчення релігії (Journal for the Scientific Study of Religion) опублікували дослідження, згідно з яким міцна віра може бути ключем до чудового нічного сну. Повідомляє ІА Світогляд з посиланням на Christian News Journal.
Провідним автором дослідження був Крістофер Г. Еллісон, професор соціології Техаського університету в Сан-Антоніо.
Як повідомив доцент Школи соціології Університету Аризони  Терренса Д. Хілла, дослідники виявили, що ті, хто вірять у спасіння й відчувають, що у них непохитні стосунки з Богом, як правило, сплять довше, засинають швидше і відчувають себе більш відпочилими вранці.

«Якщо ви вірите, що за вами наглядає вища Сила, то те, за що ви зараз хвилюєтеся – тимчасове. Ці земні хвилювання тимчасові», – сказав Хілл, співавтор дослідження «Якість сну і роль релігійної залученості в знятті стресу: аналіз опосередкованої поміркованості».

За його словами, ці переконання допомагають людині відчувати менше стресу, дають відчуття надії та зменшують печаль, й, отже, покращують сон.
Співавтор Рід Т. Деанджеліс, аспірант соціології Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл, впевнений:

«Це інтуїтивно зрозуміло, – люди, які вірять, що вони в безпеці Божій та потраплять на небеса після смерті, не хвилюються».

Хілл пояснив, що їхнє дослідження «також показує, що релігія може побічно сприяти сну, захищаючи від інших факторів ризику – в цьому випадку від стресу».

За даними Національного фонду сну, люди, як правило, занадто напружені, щоб спати, коли вони не можуть вимкнути свій розум, і замість цього знову думають про свої хвилювання або розчарування. Вони відчувають м’язову напругу, у них частішає пульс, що також викликає фізичну напругу.
Релігія може допомогти впоратися з цими стресами, регулярно об’єднуючи людей, які поділяють спільні переконання, що зміцнює солідарність і спільне почуття мети. Згідно з новим дослідженням, члени церкви також схильні надавати один одному допомогу і просувати позитивну практику подолання хвилювань тощо.

Схожі статті

«З усіх цих причин цілком ймовірно, що постійні відвідувачі церков можуть відчувати менше занепокоєння після негативних життєвих подій й, в кінцевому підсумку, мати якісніший сон», – йдеться у звіті.

Однак дослідження також показало, що для зниження стресу необов’язково бути членом релігійної громади. Неорганізаційна релігійна практика, така як постійне читання Святого Письма та молитва, також може зменшити стрес і сприяти міцному сну, поки людина відчуває себе в безпеці Божій, прив’язаності до Нього і впевненості, що вона має вічне життя.

«Віряни можуть бути не в змозі розуміти, чому їх спіткало лихо, але вони, однак, можуть краще спати ночами, знаючи, що Всесвіт знаходиться під пильним оком Бога, який, зрештою, залишається глибоко стурбованим добробутом світу та його мешканців», – підсумовує дослідження.

За словами авторів дослідження, до цього часу було проведено дуже мало досліджень взаємозв’язку між релігійністю і сном.
У статті, опублікованій минулого року в Журналі Національного фонду сну, вони написали, що за останні три десятиліття численні дослідження показали, що релігійне залучення пов’язане з поліпшенням здоров’я, включаючи здорову поведінку, психічне здоров’я, біологічне функціонування, фізичне здоров’я і зниження ризику смертності.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button