СвітХристиянські новини

Глобальне потепління загрожує існуванню цивілізації – ООН

Антоніу Гуттерріш, генеральний секретар ООН, заявив, що це століття може бути останнім для всього людства через глобальне потепління. Повідомляє ukrrain.com з посиланням на ресурс Новини ООН.
Гуттерріш стверджує, що глобальне потепління загрожує існуванню людської цивілізації.

«Якщо ми не почнемо діяти прямо зараз, теперішнє століття може стати останнім для людства. Мільярди людей в усьому світі вже страждають від нашої бездіяльності.

Через вкорінену залежність від викопного палива ми тупцюємо на місці. Глобальні кліматичні зміни викликають безпрецедентні лісові пожежі, інтенсивні та часті циклони, повені, посухи та інші екстремальні погодні явища»,сказав очільник ООН.
Він повідомив, що від кліматичної кризи не застрахована жодна країна. Найбільше від змін клімату страждають бідні та вразливі верстви населення, які в останню чергу мають стосунок до виникнення цих проблем.

Генсек поділився статистикою, за останні 25 років більш ніж половини викидів вуглецю в атмосферу припало на найбагатші країни світу. На найбідніші всього 7 %.

«Ми досі можемо побудувати більш безпечний, справедливий і сталий світ, але діяти потрібно швидко», доповнив Гутерріш.

Він закликав уряди всіх країн дотримуватися такого плану:

  • пріоритетні інвестиції в «зелені» робочі місця;
  • відмова від підтримки галузей промисловості, що забруднюють навколишнє середовище;
  • припинення субсидування підприємств, які займаються видобутком і переробленням викопного палива;
  • облік кліматичних ризиків під час ухвалення будь-яких фінансових і політичних рішень;
  • глобальна співпраця в дусі взаємодопомоги та солідарності;
  • допомога державам, які відстають в боротьбі за здоровий клімат на планеті.

«Цього плану дій вже дотримуються тисячі компаній, міст, регіонів, університетів і приватних інвесторів, які взяли на себе зобов’язання до 2050 року скоротити викиди [парникових газів] в атмосферу, – зазначив Антоніу Гутерріш. – Я вдячний тим, хто вже приєднався до нашого руху. Іншим я хочу ще раз сказати, що ми можемо виграти цю битву тільки разом».

Як глобальне потепління вплинуло на Україну?

  • Центральна геофізична лабораторія визначила, що найбільше глобальне потепління вплинуло на Київ та Чернігів. За останні 30 років температура повітря зросла на 1,6 °С.
  • У Чернівцях температура зросла на 1,5 °С, у Харкові, Вінниці – на 1,4 °С. У Одесі спекотніше нині на 1,3 °С, у Дніпрі та Херсоні на 1,2 °С.

Температура по світу

  • З 1880 по 2012 рік середня температура на Землі підвищилася на 0,85 °C. Температура світового океану стала вище, тануть вічні сніги та льоди. Промислові викиди, крім того, що нагрівають атмосферу, шкодять здоров’ю людини. Все частіше відбуваються екстремальні природні явища – посухи, повені, урагани та пожежі. Вони ведуть до руйнування інфраструктури, голоду, нестачі чистої води.
  • Змінюється середовище проживання диких тварин – в результаті танення льодів в Гімалаях скоротилася популяція сніжних барсів, через підвищення температури світового океану гинуть корали, а слідом і живі організми, які ними харчуються. Мільйон видів тварин і рослин сьогодні знаходиться під загрозою вимирання. Зникають цілі льодовики – в серпні 2019 року в Ісландії офіційно поховали льодовик Окйокуль. За даними WWF, в найближчі кілька десятиліть крижаного покриву в Арктиці майже не залишиться.

Закликаємо молитися, щоб влада мала мудрість у розв’язанні цієї глобальної проблеми.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button