Україна

Фінансова підтримка для ВПО: низка організацій готові допомогти українцям

Низка організацій пропонує внутрішньо переміщеним особам міжнародну грошову допомогу, що реалізується спільно з Урядом України. При цьому українці можуть отримати гроші лише за однією з цих програм. Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Джерело: zn.ua з посиланням на minre.gov.ua

Які організації надають фінансову підтримку?

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України надає фінансову допомогу постраждалому населенню – 2500 грн на особу. Пріоритет надається людям, які виїхали з тих місць, які постраждали від бойових дій.

Докладніше читайте за посиланням.

Згідно з Програмою ЮНІСЕФ «Спільно», сім’ї (незалежно від наявності реєстрації як ВПО) можуть отримати грошову підтримку у розмірі 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб у сім’ї).

Докладніше читайте за посиланням.

Агентство ООН у справах біженців передбачає тримісячну грошову допомогу у розмірі 2200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської області та зареєстровані як ВПО.

Виплати здійснюються через відділення Укрпошти.

Докладніше читайте за посиланням.

Всесвітня продовольча програма ООН надає грошову допомогу для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях.

Розмір допомоги становить 2220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім’ю становить 6600 грн (у кількості 3-х осіб у домогосподарстві). Треба бути зареєстрованим як ВПО та подати документи на отримання допомоги на проживання ВПЗ. Виплати здійснюються через будь-який банк, який підтримує платіжну систему Western Union.

Докладніше читайте за посиланням.

Запустила програму й Міжнародна організація з міграції (MOM), яка надає особам грошову виплату у розмірі 2200 грн на особу. Наразі проєкт реалізується лише на Закарпатті. Незабаром планується розширення також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області.

Для отримання допомоги людина має зареєструватись як ВПО в органах соціального захисту населення територіальної громади або ЦНАП.

Пріоритет надається: вагітним жінкам, одиноким батькам, які виховують дітей, сім’ям з двома дітьми та більше, домогосподарствам, де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (від 65 років).

У випадку, якщо людина підпадає під певні критерії вразливості, кошти буде переведено через АТ «Укрпошта» протягом двох тижнів після заповнення даних.

Докладніше читайте за посиланням.

Норвезька рада у справах біженців (NRC) впроваджує проєкт допомоги.

Зараз реєстрація відбувається лише за допомогою чат-бота в WhatsApp. Для реєстрації необхідно звантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 і відправити на нього повідомлення з текстом NRC.

Докладніше читайте за посиланням.

Зазначається, що отримати фінансову підтримку можна лише від однієї з організацій, що реалізує програму ООН.

Нагадаємо, що роботодавець має право на отримання компенсації в розмірі 6500 грн, якщо він працевлаштує внутрішньо переміщену особу на умовах трудового/гіг-контракту, зокрема – за сумісництвом. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції ТОТ України. Як саме отримати компенсацію − читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button