УкраїнаХристиянські новини

Фахівці та релігійні діячі затвердили Резолюцію щодо впровадження медичного капеланства в Україні

«Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я» – саме така була тема Всеукраїнського міжконфесійного круглого столу, у якому взяли участь 30 фахівців та релігійних діячів. Результатом обговорення стало затвердження Резолюції. Повідомляє irs.in.ua.

Організували захід ГО «Елеос-Україна», «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» та Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО.

Модератором заходу був заступник голови Відділу соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви протоієрей Андрій Нагірняк.

В результаті обговорення була затверджена Резолюція щодо необхідності впровадження інституту професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України.

Автори Резолюції бачать необхідність релігійним організаціям України активізувати процес створення та/або розвитку капеланського служіння у сфері охорони здоров’я.

Автори тексту підкреслюють важливість створення умов для належного забезпечення релігійних прав і потреб та духовної підтримки пацієнтів і персоналу закладів охорони здоров’я.

Читайте також:

Учасники круглого столу запропонували МОЗ України та Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій у найближчій перспективі відновити діяльність та оновити склад Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з ВРЦіРО.

Також вони пропонують МОЗ України відновити діяльність та оновити склад Робочої групи з питань впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я, утвореної наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.06.2019 № 1321.

Одне із завдань автори Резолюції бачать запровадження програм клінічної капеланської (душпастирської) підготовки.

Як зазначено в документі, Громадській раді при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з ВРЦіРО необхідно ініціювати зустріч з приводу законодавчого забезпечення впровадження капеланства у сфері охорони здоров’я України з народними депутатами України, представниками різних Міністерств.

Також в тексті йдеться, що Громадській організації «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» треба із залученням закладів духовної та медичної освіти розробити інформаційно-просвітницькі матеріали та навчальні курси з питань капеланства у сфері охорони здоров’я для керівників органів і закладів охорони здоров’я та медичних працівників. А також розробити Етичний кодекс капелана в охороні здоров’я України та Професійний стандарт капелана в охороні здоров’я України.

Детальніше ознайомитися з Резолюцією можна за посиланням:

https://www.irs.in.ua/ua/roundtable-resolution-on-medical-chaplaincy-in-ukraine

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button