Аналітика

Дослідження: Підліток краще спить, коли користування смартфоном обмежене правилами

Підлітки у віці від 15 до 16 років сплять краще, коли вони та їхні батьки встановили правила користування цифровими медіа. Такого висновку дійшли дослідники голландського Амстердамського академічного медичного центру (Amsterdam UMC).

Джерело: cne.news

Коли батьки встановлюють правила користування смартфонами або планшетами, підлітки лягають спати на пів години раніше. Вони також сплять приблизно на 20 хвилин довше, ніж їхні однолітки, які не дотримуються певних обмежень.

Амстердамські дослідники стверджують, що майже кожен п’ятий голландський підліток відчуває сонливість протягом дня. А нестача сну збільшує ймовірність виникнення інших проблем, таких як проблеми з поведінкою.

У дослідженні взяли участь майже 1400 голландських підлітків. За ними спостерігали протягом більш тривалого періоду. Дослідники перевіряли використання ними засобів масової інформації за допомогою опитувальника, коли вони навчалися в середній школі.

Коли підліток та його батьки вказували, що у них вдома є правила щодо використання цифрових медіа, вони мали на увазі узгоджені домовленості. У такому випадку дослідники дійшли висновку, що підліток лягав спати раніше, спав довше і мав вищу якість сну.

У дослідженні не розглядався зміст правил. Професор і фахівець з медіаосвіти Пітер Ніккен каже, що часто використовуване правило полягає в тому, що підліткам не дозволяється брати телефон до своєї спальні, і вони повинні залишати його в іншій кімнаті. Інші повинні вийти з ігор за певний час до того, як лягти спати.

Читайте також:

З іншого боку, Ніккен каже, що батьки, які встановлюють правила використання медіа, можуть також мати чіткіші межі в інших сферах. «Я можу собі уявити, що в цих сім’ях також існують правила щодо часу перебування дітей вдома, вживання алкоголю або обов’язкових занять спортом. Ці домовленості також можуть сприяти кращому здоров’ю або ритму сну», − каже він.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button