Світ

Для відвідування релігійних заходів у китайській провінції потрібно реєструватися у державному додатку

За даними правозахисної організації, що працює в Китаї, особи, які хочуть брати участь у релігійних заходах у густонаселеній провінції Китаю, тепер повинні зареєструватися через урядову заявку.

Джерело: credo.pro

Бронювання через додаток

6 березня американська християнська благодійна організація «ChinaAid» оголосила, що релігійний департамент уряду провінції Хенань запроваджує нову систему, яка зобов’язує всіх віруючих бронювати місце через онлайн-платформу, перш ніж вони зможуть відвідувати релігійні служби в церквах, мечетях або буддистських храмах, як повідомляє CNA.

Щоб забронювати місце для відвідування релігійних служб у провінції Хенань, люди повинні використовувати додаток «Smart Religion», створений Комісією з етнічних і релігійних справ провінції Хенань. Перш ніж зробити бронювання, користувачі повинні надати особисті дані, такі як ім’я, номер телефону, національний ідентифікаційний номер, постійна адреса, місце роботи та дата народження.

Крім того, ті, хто отримав дозвіл на відвідування служіння, повинні вимірювати температуру свого тіла, що означає, що додаток може мати певний зв’язок із правилами щодо COVID-19. Щоб отримати доступ, люди повинні пред’явити свій код бронювання разом із показаннями температури.

Провінція Хенань, розташована в центрально-східній частині Китаю і має одну з найбільших християнських громад у країні, яка досягає 6%, згідно з опитуванням уряду у 2012 році. Комуністичний режим Китаю дотримується світської ідеології, і те саме опитування показало, що лише 13% із 98 мільйонів мешканців Хенані сповідують усталену релігію.

У ChinaAid повідомили, що розробка та впровадження цієї програми є частиною спроб комуністичного уряду суворо та всебічно контролювати релігію, включаючи збір даних про її прихильників. Організація також висловила занепокоєння, що ця нова вимога може перешкодити людям сповідувати свою віру.

«Ці заходи випливають не з наміру захистити релігійні права віруючих, а є радше засобом досягнення політичних цілей», — заявили у групі.

Як повідомляла газета «Henan Daily», 24 лютого 2023 року Чжан Леймін, член Постійного комісії Комітету партії провінції Хенань і голова Департаменту роботи Об’єднаного фронту, закликав Комісію з етнічних і релігійних справ провінції суворо та всебічно керувати релігією, об’єднувати та скеровувати більшість вірючих до непохитного слідування за Комуністичною партією Китаю.

Знищення католицької церкви

Відомо, що у 2017 році чиновники уряду в Хенані зруйнували католицьку церкву та заарештували багатьох людей. Церкву нібито визнали «незаконною спорудою» і наказали знести. Разом із самою церквою було конфісковано майно парафіян і будівельників. Крім того, Комуністична партія Китаю стверджувала, що церква не внесла «плату за використання доріг», яку хотіли ввести місцеві жителі.

Читайте також:

У квітні 2016 року Лі Цзянгун, священнослужитель із Чжумадяня, який також знаходиться в провінції Хенань, втратив свою дружину, коли вони вдвох намагалися перешкодити уряду знести бульдозером їхню місцеву церкву, як зазначено в останньому щорічному звіті Комісії США з міжнародної релігійної свободи. У звіті далі зазначається, що Лі Цзянгун ледве вижив у небезпечній ситуації.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button